O ÇUKURDA TAPU SORUNU BİTTİ

O ÇUKURDA TAPU SORUNU BİTTİ

23 Mayıs 2023 - 15:16

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün başlattığı proje ile İstanbul Caddesi’nde bulunan arazinin Basmacılar Çarşısı olarak düzenlenmesi hak sahipleriyle yaşanan sorun nedeniyle çalışmaların durmasına neden oldu. Aradan geçen 1,5 yıl içinde büyük tepkilere neden olan meşhur çukurla ilgili sorun çözülerek, arazinin tapusu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na devir edildi. 
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün, geçtiğimiz yıl “22 yıllık sorunu çözüyoruz” diyerek başlattığı İstanbul Caddesi üzerinde Basmacılar Çarşısı projesinde çalışmalar arazi üzerindeki hak sahiplerinin haklarını alamadıkları gerekçesiyle mahkemelere başvurmaları sonucunda durduruldu. 
Çukur diye anılmaya başlayan alanda 1 yıldan fazla zaman içerisinde herhangi bir çalışma yapılmazken, süreç içerisinde arazi üzerinde kurum, kuruluş ve şahısların ikna ekilmesi için çalışma başlatıldı. 
Çalışmalar sonuç verdi ve arazide hak sahipliği bulunanların tapuları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na devir edildi. Hazine arazisine çevrilen alan ilerleyen günlerde Düzce Belediyesi’ne devir edilecek ve proje tamamlanacak. 
Proje detaylarının Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR