• Reklam
O AĞAÇLARIN KESİLMESİNİ MÜDÜR BEY İSTEMİŞ!

O AĞAÇLARIN KESİLMESİNİ MÜDÜR BEY İSTEMİŞ!

Düzce Belediyesi, Valilik önündeki 4 ağacın kökünden kesilmesinin gerekçesini açıkladı

19 Temmuz 2021 - 12:51

Düzce Valiliği önündeki 4 ağacın kökünden kesilmesi kamuoyunda eleştirilere ve tepkilere neden oldu.

Belediye'den yapılan açıklama şöyle:

"Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Kenan Albayrak tarafından Yapı Kredi Bankası ile Valilik önündeki yuvarlak havuz arasında kalan hastalıklı, eğri büyümüş, kırılmış kent estetiğine uygun olmayan 1 adet kokar ağaç, 1 adet (üst bölümü karda kırılmış) karaçam, 1 adet (35-40 derece yan yatmış) sahil çamı ve bir adet (tehlikeli gövde çatalı yapmış) çam ağacının kadırılmasına karar verildi.

Kenan Albayrak, kesilen ağaçların yerine; 37 adet manolya, 8 adet erguvan, 6 adet süs eriği, 4 adet acerglobosumdikileceğini bildirdi."

ÖZLÜ'DEN AÇIKLAMA

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzcelilerin aleyhine hiçbir iş ve işleyiş içinde bulunmayacaklarını yinelediği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Düzceli hemşehrilerimize yakışır bir projeyi hayatageçiriyoruz. Düzce’de büyük bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Şehrin kalbi sayılan caddenin görüntüsü kente yakışmıyordu. Proje tamamlandığında gerçekten herkesimin memnun kalacağı bir iş çıkarmış olacağız. Ferah yürüyüş yolları, kent mobilyaları, Düzce’nin iklimini uygun ağaçları, Cadde ile bütünleşen cephe giydirmeleri ve tabelalar ile cadde bambaşka bir görünüme kavuşacak. Bu çalışmaları yürütürken esnaflarımızın ve vatandaşlarımızı mağdur etmemeye gayret gösteriyoruz. Düzceli kardeşlerimiz müsterih olsunlar. Kent estetiği projesi Düzce merkeze çağ atlatacak, şehir bambaşka bir görünüme kavuşacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİTEXEN DÜZCESPOR, DARICA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
BİTEXEN DÜZCESPOR, DARICA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
DÜZCE İKİNCİ AŞIDA TURUNCU BÖLGEDE
DÜZCE İKİNCİ AŞIDA TURUNCU BÖLGEDE