• Reklam
NORMALE DÖNÜŞ İÇİN KISITLAMALAR GEVŞETİLİYOR

NORMALE DÖNÜŞ İÇİN KISITLAMALAR GEVŞETİLİYOR

Türkiye'de koronavirüsle ilgili kısıtlamaların gevşetilmesi bekleniyor.

31 Mayıs 2021 - 14:58

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı başladı.

Toplantıda, koronavirüs salgının önlenmesi için uygulanan kısıtlamaların gevşetilmesi konusunda yeni kararların alınması bekleniyor.

Hükümete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Bugünkü kabine toplantısının en önemli gündemi koronavirüs tedbirlerine yönelik atılacak normalleşme adımları olacak. Öncelikle uzun zamandır beklenen kafe ve restoranların açılması yönünde karar alınması bekleniyor. Bilim Kurulu’nun da tavsiyesi bu yönde. 60 binden yaklaşık 7 bin civarına kadar düşen günlük vaka sayıları buna imkân veriyor. Akşam saat 21. 00 olan kapanma saatleri biraz daha ileri alınabilir.  

Yetkililer, yaz döneminin başlaması ve artan aşılamanın da bu kararı destekleyecek diğer unsurlar olduğunu vurguladılar.

Bu kapsamda spor salonları ve halı sahalar gibi kapatılan işletmelerin yeniden açılmasının da planladığını kaydeden aynı yetkililer, “Okulların açılması konusu en kritik alanlardan biri. Bu konuda iki farklı görüş var. İlki açılması ve 2 Temmuz’da yaz tatiline girilmesi; diğeri de vaka sayıları düşerken bulaşa neden olabilecek okulların kapalı kalması yönünde. Sonuçta bu yıl eğitim-öğretim açısından neredeyse tamamlandı. Kabine toplantısında buna da karar verilecek” ifadelerini kullandılar.

Yetkililer, hafta sonu kısıtlamaların bir güne düşebileceğini, Cumartesi günleri kısıtlamanın kalkabileceğini ama pazar günlerinin devam edebileceğini dile getirdiler.

Aşı çalışmalarına dikkat çeken bir yetkili, “Yakın zamanda açık alanda maskesiz hayatın başlaması ihtimali var” iddiasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
DÜZCE 81 OLDU
DÜZCE 81 OLDU