NAMUSLARI VE ŞEREFLERİ ÜZERİNE AND İÇTİLER

NAMUSLARI VE ŞEREFLERİ ÜZERİNE AND İÇTİLER

03 Haziran 2023 - 11:03

TBMM'de 28. Dönem milletvekilleri yeminlerini etti. AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk ile CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, ‘Anayasaya sadakatten ayrılmayacaklarına’ namus ve şerefleri üzerine yemin ederek resmen milletvekili olurken, ilk kez milletvekili yemini eden Ercan Öztürk ve Talih Özcan’ın heyecanı gözlerden kaçmadı. 
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarını ilanının ardından TBMM Genel Kurulu, Meclis İçtüzüğü'ne göre, 14.00’da çağrısız topladı. TBMM'de 28. yasama dönemi başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yönettiği ilk oturumda, AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ile CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, sırayla yemin ettiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Meclis'in açılışına katılıp yemin törenini kendisine ayrılan locadan takip etti. Erdoğan ise bugün yemin ederek 13. Cumhurbaşkanlığı dönemine başlayacak. 


BU YEMİNİ OKUDULAR

Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ve Talih Özcan, Anayasa'da yer alan "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet'e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim" şeklindeki yemini ederek görevlerine başladılar. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ'DE 4 İLÇE BAŞKANLIĞINA ATAMA YAPILDI
AK PARTİ'DE 4 İLÇE BAŞKANLIĞINA ATAMA YAPILDI
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ