MURAT CAYMAZ: “DÜZCE’DE ENFLASYON TÜRKİYE ORTALAMASINDAN...
Reklam

MURAT CAYMAZ: “DÜZCE’DE ENFLASYON TÜRKİYE ORTALAMASINDAN YÜKSEK”

DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, Türkiye’nin ve Düzce’nin ana gündem maddesi “ekonomi” dedi.

06 Şubat 2021 - 15:22

DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, Türkiye’nin ve Düzce’nin ana gündem maddesi “ekonomi” dedi.

TÜİK, Ocak ayı enflasyonun rakamlarını açıkladı. TÜİK’in açıkladığı verilere göre enflasyon Ocak ayında yüzde 1.68 olarak gerçekleşti. Ancak DEVA Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, verilerin ironik olduğunu söyleyerek, insanların geçim derdinde olduğunu, TÜİK’in ise gerçeği değil, hayalindeki verileri paylaştığını söyledi.

“TÜİK’İN HAYAL ETTİĞİ, GERÇEKTE OLAN”

Başkan Caymaz, “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın daha önce ifade ettiği gibi ne yazık ki artık devletin çoğu kurumuna güven kalmadı. Bu kurumların başında da TÜİK geliyor. Çünkü verilerde ciddi çelişkiler görüyoruz. Sokakla hiçbir şekilde bağdaşmayan, kimsenin inandırıcı bulmadığı enflasyon rakamları paylaşılıyor. TÜİK’in açıkladığı enflasyon, hayal ettikleri, olmasını istedikleri. Ancak gerçekte olan ise mutfaktaki yangın! Dahası mutfağa gelmeden o yangın, marketlerde başlıyor. İnsanlar artık market önlerinden geçerken ayakları geri geri gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“DÜZCE’DE ENFLASYON TÜRKİYE ORTALAMASINDAN YÜKSEK”

DEVA Partili Caymaz ayrıca, Düzce’de enflasyonun Türkiye ortalamasından yüksek olduğuna, bir önceki yılın aynı ayına göre ise, Düzce’nin içinde bulunduğu TR42 yani Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova bölgesinde fiyat artışı yüzde 15,98 oranı ile Türkiye ortalaması yüzde 14,97’nin 1,01 puan üstünde gerçekleştiğine de dikkat çekti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    2 ay önce
    market açma yönetmeliğinde veya belgelerinde olur verilirken mahalle esnafını koruyacak şekilde bir düzenleme yapacağınızı ve yapmakta olduğunuzu söyleyebilirmisiniz. bilinen market zincrlerinin çoğalmasını önleyecek tedbirler alabilirmisiniz perakendecilikte tekeli önleyebilirmisiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOCUK BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI
ÇOCUK BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI
DÜZCE'DE ARAÇ SAYISI 116 BİN 836 OLDU
DÜZCE'DE ARAÇ SAYISI 116 BİN 836 OLDU