MİNİKLERİN OKUL SEVİNCİ
Reklam

MİNİKLERİN OKUL SEVİNCİ

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yüz yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerini ziyaret ederek heyecanlarına ortak oldu.

02 Mart 2021 - 12:49

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit yüz yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerini ziyaret ederek heyecanlarına ortak oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı kararlar sonrası yüksek riskli bölgelerden olan Düzce'de yüz yüze eğitim kademeli başladı.

Sabah saatlerinde okullarına gelen öğrenciler, saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra sınıflarına girerek ders başı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yüz yüze eğitime başlayan Düzce Merkez Şehit Teğmen Uğur Altan İlkokulu ve Yenimahalle İlkokulu'nu ziyaret etti.

Öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip, öğrencilerin heyecanlarına ortak olan Yiğit, görevli öğretmenlerden ve okul yöneticilerinden bilgi alarak, öğrencilerin kullanacağı ortak alanları ve sınıfları inceledi.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ile ilgili hatırlatmalarda bulunan Yiğit, ayrıca uyku ve beslenmenin önemine de değindi.

Hem akademik hem de sosyal gelişimlerine destek sağlayan kitap okuma alışkanlığının altını çizen İl Müdürü Yiğit, Öğretmenim Yanı Başımda Kitabım Başucumda kitap okuma projesi kapsamında her akşam saat 20.00'de öğrencileri aileleri ile birlikte kitap okumaya davet etti.

Birinci Sınıf öğrencilerin defterlerini, yaptıkları çalışmaları inceleyerek, okuma - yazma çalışmaları hakkında sınıf öğretmenlerinden bilgi alan Yiğit, uzaktan eğitim sürecindeki gayretleri ve sabırları için öğrencilere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESMAK MAKİNE İŞ İLANI
ESMAK MAKİNE İŞ İLANI
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?