MHP İL BAŞKANI CABOĞLU: KONGREYE TEK LİSTEYLE GİDİLECEK

MHP İL BAŞKANI CABOĞLU: KONGREYE TEK LİSTEYLE GİDİLECEK

15 Eylül 2023 - 14:47

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, önümüzdeki hafta yapılacak olan il kongresine, genel merkezin isteği ve talimatı gereği tek aday ve tek listeyle gidileceğini söyledi.

Caboğlu, MHP'de ilçe kongrlerinin tamamlandığını belirterek, "İlçe kongrelerimiz tek aday ve tek listeyle kongreye gitti. İlçe kongrelerimiz genel merkezimizin talebi ve talimatları ile güzel bil şekilde gerçekleşti. İl kongresi de tek aday ve tek listeyle yapılacak. Bu konuda genel merkezimizin kesin talimatları var" dedi.

MHP üyesi herkesin il başkanlığına aday olma hakkı olduğunu ifade eden Caboğlu, "MHP'de herkes taşkilatın, genel başkanın ve genel merkezin talimatları ve prensiplerine uygun hareket etmek zorundadır. Kimse teşkilatı ve genel merkezi yok sayarak hareket edemez. Genel merkezimiz il kongrelerinin tek listeyle ve tek adayla yapılmasını istemektedir. Düzce teşkilatı olarak biz de bu kritere uygun hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İlhami Caboğlu, ilçe başkanları, belediye ve il genel meclisi üyelerinin yanı sıra teşkilatın önde gelen isimleriyle istişareler yaptığını ve bir dönem daha kendisinin adaylığı konusunda mutabakata varıldığını belirterek, "Teşkilatımızın talebi ile il başkanlığına adayım. İnşaallah aday olduğunu söyleyen tüm arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içinde tek listeyle kongremizi yapacağız" dedi.  

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Hasan
  1 hafta önce
  Secimde köyünde kendi partisinin değil, yalnız büyük ağalarının bayrağı asılı olan başkan.
 • Düzceli
  2 hafta önce
  Nerde kaldı Demokrasi isteyen çıkar aday olur delege kimi seçerse başkan o olur hani demokrasiyi savunuyorsunuz ya beğenmediğiniz Cumhuriyet Halk Partisinde isteyen delege çıkar aday olur delege kimi seçerse başkan o olur demokrasinin gereğide odur O ne demek genel merkez bunu istiyor böyle demokrasimi olur Ankaradan aday göster sen aday ol karşısına kimse aday çıkmasın böyle bir şey olabilirmi Ankara Düzceyi ne kadar tanıyor da aday çıkartıyor ve tek aday çıkacak diye talimat veriyor
 • Düzce 81
  2 hafta önce
  Genel baskaniniz gercek yuzunu bilse seni degil aday partiden iceri sokmaz
 • Nurullah Alphan İnan
  2 hafta önce
  Düzce için hayırlısı neyse öyle olsun.İnşa Ellah.
 • Duyarlı
  2 hafta önce
  Başkan dediğin böyle olur. Demokrasilerde böyledir!!!!! Anlaşıldı yine başkan İlhami bey....Şimdiden hayırlı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYŞE KEŞİR GASTRONOMİ İŞİNE EL ATTI
AYŞE KEŞİR GASTRONOMİ İŞİNE EL ATTI
YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR
YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR