MEZARLIKTAKİ AĞAÇ KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

MEZARLIKTAKİ AĞAÇ KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

Düzce Şehir Mezarlığının içindeki ağaç katliamı ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusu yapıldı.

15 Şubat 2022 - 17:18

Düzce Şehir Mezarlığının içinde yer alan yüzlerce ağaç kesildi. Yaşanan ağaç kıyımına ilişkin demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri Düzce Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Konuya ilişkin Düzce Adliyesi önünde açıklamalarda bulunan Birol Aksu “Tam bir yıldır Düzce Şehir Mezarlığı’nda ağaç kıyımı var. Dün yine mezarlığın girişinde yer alan ağaçların neredeyse tamamı katledildi. Dün tam 300 tane ağaç kökünün fotoğrafını çektik. Kesilen ağaçların neredeyse tamamı 1 metre çapında ağaçlar ve hiçbiri çürük değil. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü kesilen ağaçların çürük olduğunu belirtiyor. Kendisine soruyorum bu çürük diye kesilen ağaçların resimleri elimizde hangi ağaçlar çürük?" sözleriyle tepki gösterdi.

Düzce’nin hava kirliliğinin Avrupa’da ve Türkiye’de üst sıralarda olduğunu hatırlatan Aksu, "Bu nadide ağaçların katledilmesini anlayamıyoruz. Bu konuyu defalarca dile getirdik ama dikkate alınmadı şimdi de suç duyurusunda bulunmaya geldik bununla ilgili suçlular kimse kamuya ait olan bu ağaçların katledilmesine karşı dilekçelerimizi vereceğiz ve adaletin gerekeni yapmasını bekleyeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2