• Reklam
MAALESEF DÜZCE TÜRKİYE’YE ÖRNEK DEĞİL!

MAALESEF DÜZCE TÜRKİYE'YE ÖRNEK DEĞİL!

Düzce Belediyesi'nin "Türkiye'ye Örnek" olarak lanse ettiği Kent Bilgi Sistemi'nin, iddia edildiği gibi örnek bir uygulama olmadığı öğrenildi.

14 Ocak 2021 - 16:34 - Güncelleme: 14 Ocak 2021 - 16:55

Düzce Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü,  "Kent Bilgi Sistemi" adlı yeni bir uygulamasını hizmete soktu. 

Sözkonusu hizmet, vatandaşların belediyeye gelmeden adres konusundaki bilgilerie belediyenin internet sitesi üzerinden ulaşmalarını sağlıyor. Ayrıca imarla ilgili bilgilere erişmelerini de kolaylaştırıyor. 

Belediye'den yapılan açıklamada, Kent Bilgi Sistemi  "Türkiye'ye Örnek" gösterildi. Ancak, yaptığımız kısa bir araştırmada, bu sistemin Türkiye'ye örnek olmadığı, çünkü başka kentlerdeki belediyelerin bu sistemi daha önceden ve geçmiş yıllarda hizmete sunmuş oldukları belirlendi.

Karabük, Bolu, Zonguldak gibi belediyelerin Kent Bilgi Sİstemi'ni Düzce Belediyesi'nden çok daha önceden, geçmiş yıllarda vatandaşın hizmetine sundukları saptandı. İnternetin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde bu gibi hizmetlerin olması gereken "rutin" bir hizmet olarak değerlendirilmesi gerekiyor.

Düzce Belediyesi'nin, ülke genelinde yüzlerce belediyenin vatandaşlarına sunduğu rutin bir hizmet olarak değerlendirilen Kent Bilgi Sistemi'ni, Türkiye'de ilk kez yapılıyormuş gibi örnek göstermesinin nedeni anlaşılamadı.

 

 

   

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaşş
    8 ay önce
    Türkiyede ilk denmemiş ki haberde, örnek denmiş. Örnek gösterilmesi kötü mü Pusula? Bence artık Düzce\'yi sevelim, her koşulda yermeyelim. Bu sistem yıllardır var belediyenin sitesinde fakat hala bilmeyenler için böyle arada hatırlatılması bence çok iyi. Zaten yeni bir uygulama olarak ta lanse etmemişler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİTEXEN DÜZCESPOR, DARICA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
BİTEXEN DÜZCESPOR, DARICA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
DÜZCE İKİNCİ AŞIDA TURUNCU BÖLGEDE
DÜZCE İKİNCİ AŞIDA TURUNCU BÖLGEDE