LOGO İHALESİNDE USULSÜZLÜK VARMIŞ!

LOGO İHALESİNDE USULSÜZLÜK VARMIŞ!

İYİ Partili Düzce Belediye Meclisi üyesi Erdoğan Kefeli, belediyenin yeni logo tasarım ihalesinde usulsüzlük olduğunu iddia etti.

06 Nisan 2022 - 20:05

Belediye Meclisi Denetleme Kurulu üyesi Erdoğan Kefeli, hazırlanan rapora dayalı logo ihalesiyle ilgili iddialarda bulundu.

Kefeli, doğrudan temin ile yapılan ihale alımlarında piyasa araştırmalarının yetersiz olduğu, bir kişiye ait iki farklı firmanın aynı ihaleler için farklı teklifler vererek iki ayrı ihaleyi de kazandığı, bu nedenle bu tür piyasa araştırmalarının verimlilikten uzak, suiistimale açık olduğunu kaydetti.

Kefeli, "Düzce Belediyesi Logo tasarım işi ve logo tanıtımı için yapılan lansman toplantısı, doğrudan temin yolu ile iki farklı alım şeklinde yapılmış. Her iki alım içinde fiyat araştırmasında teklif veren iki firma sahibinin de aynı kişi olması, bu kişinin bir firmasının logo tasarım işini alırken, diğer firmasının lansman işini almasının yanında, lansman için verilmesi gereken promosyon malzemelerinin kazanan firma değil de, diğer firması tarafından irsaliye ile teslim edilmiş olması, ödemenin buna göre yapılması yasal mevzuata uygun değildir. İhale yapılması gereken mal ve hizmet alımlarında aynı kalemin birkaç faturaya bölünerek doğrudan temin usulüyle alıma gidilmemelidir" dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
“MÜZİKLİ TERAPİ
“MÜZİKLİ TERAPİ" TEDAVİSİ ARTIK DÜZCE’DE DE YAPILIYOR