LİSE MÜDÜRÜNÜN OYUNU BOZULDU!

LİSE MÜDÜRÜNÜN OYUNU BOZULDU!

Çilimli Anadolu Lisesi Müdürü'nün hayali kurs açtığı, tatildeki kurslar üzerinden kendisine ücret tahakkuk ettirdiği iddia edildi.

05 Eylül 2022 - 14:59

İddiaya göre, Çilimli Anadolu Lisesi’nde görev yapan okul müdürü Mevlüt Uçar, 25 Aralık 2021, 12 Şubat 2021, 26 Mart 2021 tarihlerine denk gelen cumartesi günlerinde motorlu taşıtlar sınavında komisyon üyesi olarak görev aldı. Ancak Uçar’ın bu tarihlerde Çilimli Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan hayat boyu öğrenme kapsamındaki drama kursundan da ek ders ücreti aldığı anlaşıldı. 
Okul Müdürü Mevlüt Uçar’ın bunlarla birlikte Düzce Valiliği’nin 10-11 Mart 2022 tarihinde ilan ettiği kar tatilini takip eden cumartesi ve Pazar günlerinde valilik tarafından tüm kurslar iptal edilmesine rağmen drama kurslarından kendisine ücret tahakkuk ettirdiği, yine hafta içi öğrencileri derslerden alarak ders saatinde kursa götürdüğü, kurs saatlerine uymadığı tespit edildi. 
Yapılan tespit üzerine Okul Müdürü Mevlüt Uçar hakkında soruşturma başlatıldı. Disiplin soruşturmasını inceleyen komisyon iddiaların gerçekliliğini ortaya çıkartıldı ve hakkında 4 kademe ilerleme cezası verildi. Adli olarak Uçar hakkında resmi kurs defterlerini başkasını aldatacak şekilde gerçeğe aykırı olarak düzenlediği anlaşıldığından soruşturma açılmasına, idari yönden Uçar’a bir daha kurs öğretmenliği ya da öğreticiliği verilmemesine karar verildi. Mali yönden ise Uçar’ın kurslardan elde ettiği ücreti faiziyle geri ödemesi istendi. 
Uçar hakkında iki kez toplanan disiplin kurulunun adli soruşturma açılmasına yönelik önerisine karşın 18 Temmuz 2022 tarihinde Çilimli Kaymakam vekili olarak görev yapan Cumayeri Kaymakamı Haluk Çakmak, adli soruşturmaya izin vermedi. 
Tüm iddialar disiplin kurulu tarafından ortaya çıkarılmasına rağmen kademe ilerleme cezası alarak yöneticilik yapması mümkün olmayan Uçar, bu kez Cumayeri Çok Programlı lisesine müdür olarak atandı. Ancak bir süre sonra Uçar’ın, Cumayeri’ne atanması geri çekildi. 
Yine Uçar’ın, açtığı kurslardan belge alan öğrencilerin belgeleri 18 yaşından küçük çocukların veli izni alınmadan kursa tabi tutulduğu gerekçesi ile iptal edildi. 
Yaşanan tüm olaylara rağmen öğretmen olarak bir okulda görevlendirilmesi gereken Mevlüt Uçar son olarak 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’ne müdür yardımcısı olarak atandı. 
Eğitim camiası içerisinde büyük rahatsızlığa neden olan konu hakkında, aldığı cezalara rağmen hala yönetici olarak görevine devam eden Uçar’ın tüm gerçeğe kavuşmuş iddialara rağmen yönetici olarak kalmasının nedenleri merak edilmeye başlandı.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • hasan
  11 ay önce
  sendikalıdır da ondandır, Davacı Zenginse ona işler yasa, Davalı zenginse davalıda kalır nizalı arsa ,Davacı-Davalı zenginse,kadı özür diler çekilir kadı,Davacıda davalıda yoksulsa o zaman yerini bulur hak
 • Sade Vatandaş
  1 yıl önce
  Rivayet o ki bu Eğitimcilerin yüzkarası şahıs yaptığı bu işte yalnız değil ama zayıf halka olduğu için kabak bunun başına patladı. Asıl kişi(ler) siyaseten de arkası oldukça sağlam olduğu için kendilerinin ifşa olmamasını sağladı. Bu şahsın da görevde tutma karşılığında adli soruşturma izni engellendi ve başka okula gönderildi. Bu konunun örtbas edilmesi ve bu aşamada tutulabilmesi için kim kimi neren ve neden aradı, mutlaka açığa çıkartılmalıdır. Devletin bir kuruşuna göz diken ya da o göz yuman her kim ya da kimlerse hemen gereği yapılmalıdır. Bu minvalde başta Milli Eğitim yetkilileri derhal harekete geçmelidir. Tabiki basınin da bu konunun üzerine gitmesini çok arzu ederdik ama gözüken o ki Pusula Gazetesinin haricinde diğer gazetecilerimizin ve kiymetli basınımızın çok ta ilgisini çekmemiş. Yapacak bir şey yok. Jerkesi vicdanıyla başbasa bırakıyoruz. O arkadaşlar anlaşılan farklı mevzularla meşguller. Pus***ın bu hususta sağduyusuna güveniyoruz. Bu iğrençlik hemen temizlenmeli.
 • Site Sakini
  1 yıl önce
  Maşallah, Suçu sübuta ermiş ama birileri bu adamı kayırmaya devam etmiş. Şimdi de ilimizin en büyük okullarından birine idareci olarak görevlendirilmiş. Bunu kim yapmışsa yakında onlar da açığa çıkar. İli yönetenlerden isteğimiz bu kişinin yöneticilikten alınmasıdır. Sayın Valimizden ve il milli eğitim müdürümüzden acilen gereğinin yapılmasını istiyoruz. Acaba siyasiler müdahil oldu mu? Olduysa yazık. Memursen kontları yönetim kurulu bizim aidatları bu adama yedirirseniz ve ya siz de ortak olursanız iki elimiz yakamızda yanarsınız
 • Neden???
  1 yıl önce
  suçu subut bulmuş ve ceza almış bu şahsa; 1. Neden adli soruşturma izni verilmedi? 2. Bu iznin verilmemesi için Kaymakam Vekiline kimler ulaştı? 3. Sonrasında tekraren idareci olarak atanmasını kimler sağladı? 4. Bu kişi milyonlarca lira bütçesi olan memursen site yönetiminde neden hâlâ başkan? 5. Yoksa bu Devletten tırtıklanan kısım buzulun görünen kısmı da, diğer suç ortaklarını ele vermesin diye sus payı olarak bu şahıs hâlâ neden idareci ve devlet memuru? Ve tabi daha bir çok soru. Akçeli işlerde ufak bir hata yapanlar büyük cezalar alırken bu şahsı koruyan kollayan kimler? Namuslu vatandaşlar olarak bu nedenlerin cevabını yetkili taraflardan acilen bekliyoruz. Yoksa uapilması gerekenleei yapmayan ve sessiz kalan herkes bu işten mesuldür Tabi bu arada pusula gazetesi bu hassasiyeti sebebiyle tesekkürü hak ediyor. Demek ki devleti soymak haber değeri taşımadığı için bu konuyu haber yapamadılar, acaba neden???
 • Memursen
  1 yıl önce
  Milli Eğitimden neler götürdüğü ile ilgili olarak Ilgili Müdürlük gereğini yapar herhalde. Bu işi alışkanlık haline getirmiş ve bunu defaatle yapmış ve bunu ysptıği ispatlanmış birisi olarak bu şahsın Memusen Site Yönetiminde kalması bu saatten sonra imkansız hale gelmiştir. Aksi durumda tüm temsilciler ve yönetim kurulu zân altında kalacaktır. Denetim Kurulu acilen geçmişe dönük tüm hesapları titizlikle incemeli ve gereğini yapmalıdır aksi durumda onlarda bu işin ortağı demektir. Temsilciler Kurulu da derhal toplanarak bu şahsı görevden almalıdır. Yoksa herkes töhmet altındadır. Özellikle yönetimde olan ve kendiside milli eğitimde şube müdürlügü makamında olan arkadaşımızın bu işi hızlandirmasi gerekir. Yoksa hiç kimse paçasını kolay kolay kurtaramaz . Tabi suçu sabit olduğu için bu şahsın üyesi olduğu sendikada da disipline sevki etik olacaktir.
 • Liseli
  1 yıl önce
  Tüh, oyun bozulmasaydı keşke adam ufak ufak götürüyomuş ne güzel. Acaba paylaşımda mı sıkıntı oldu. Ama turpun büyüğü duruyor herhalde. Bu becerikli arkadaşımız aynı zamanda Memursen Evleri site yönetiminde başkan ve yüksek miktarda paraya hükmediyor. Umarız site yonetimimde hakça paylaşım yapmıştır. Yoksa yakında kokusuyla birlikte oradan da ses gelir. İşin garip olan kismı suçu ispatlanmasına eagmen Düzcede başka bi liseye nasıl Müdür Yardimcısı yapıldı? Daha fazla çalsın diye mi? Olacak sey değil.
 • Birisi
  1 yıl önce
  Bu adam ve ona destek verenler Memur-sen Sitesi eski yöneticilerine hırsız diye bağırıyorlardı. Yirmi TL lik ek derse tenezzül eden bu adam Bir Buçuk Milyon liradan fazla bir bütçeye sahip Memur-sen sitesinin yönetim Kurulu Başkanı şuan. Fazla size gerek var mı!!!?
 • M AYDIN
  1 yıl önce
  Dayısı sağlamdır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONURALP ANTİK KENTTE BÜYÜK İSKENDER'İN PORTRE BAŞI BULUNDU
KONURALP ANTİK KENTTE BÜYÜK İSKENDER'İN PORTRE BAŞI BULUNDU
FINDIĞINI BEKLETEN ÜRETİCİ DAHA ÇOK KAZANACAK
FINDIĞINI BEKLETEN ÜRETİCİ DAHA ÇOK KAZANACAK