KUŞÇUOĞLU’NDAN İTHAL ADAY TEPKİSİ

KUŞÇUOĞLU'NDAN İTHAL ADAY TEPKİSİ

12 Mayıs 2023 - 10:41

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, 14 Mayıs seçimlerinde muhalefet partilerinin siyasi özgürlüklerini kısıtlayarak Düzce’de fermuar sistemi adı altında kendilerine dayatılan ithal adayla seçime girerek halkın iradesini kısıtladıklarını ancak feraset sahibi Düzcelilerin buna izin vermeyeceğine inandığını söyledi. Kuşçuoğlu, “Düzce ile değil ülkemizle bile alakası olmamış, hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında geçirmiş bir vatandaşı aldılar, halkımızın karşısına aday diye çıkarttılar” dedi.
AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, geçmiş seçimlerde öz be öz Düzceli olmalarına rağmen kendi adaylarına yönelik ithal aday benzetmesi yaparak algı oluşturmaya çalışılan muhalefetin, 6’lı masanın fermuar sistemi adıyla Düzce’ye dayatmaya çalıştığı kendi ithal adaylarına ses çıkartmamasına tepki gösterdi.


“MUHALEFET, HALKIN İRADESİNİ KISITLIYOR”
Kuşçuoğlu, seçim çalışmasının ilk durağı olan Beyciler Mahalle Konaklarında bir araya geldiği seçmenlerle seçim sürecine dair görüşlerini paylaştı. Burada yaptığı konuşmada muhalefet partilerinin Düzce’ye ithal aday dayattığını ifade eden Kuşçuoğlu, şunları söyledi;
“Düne kadar bizim adaylarımıza konuşanlar kendilerine hiç bir şey söylemiyorlar. Düzce ile değil ülkemizle bile alakası olamamış, hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında geçirmiş bir vatandaşı aldılar, halkımızın karşısına aday diye çıkarttılar. Diğer partilerde kendi özgürlüklerini kısıtladı ve tek parti altında seçime girdiler. Biz kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadık. Düzce’de Yeniden Refah Partisinin de, BBP’nin de MHP’nin de adayları var. Türkiye’nin her yerinde bu şekilde seçimlere giriyoruz. Ama onlar bir ilde fermuar sistemi bir ilde şu sistem, diğer il de bu sistem ile aslında halkın iradesini kısıtlıyorlar.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZKAN ÇAKIR'DAN KANDİL KUTLAMASI
ÖZKAN ÇAKIR'DAN KANDİL KUTLAMASI
CANPOLAT TİCARET'TEN KANDİL KUTLAMASI
CANPOLAT TİCARET'TEN KANDİL KUTLAMASI