KORONA ENDİŞESİ

KORONA ENDİŞESİ

Düzce'de günlük koronvirüs vakalarındaki artış vatandaşları ve esnafı endişeye sevk etti.

18 Temmuz 2022 - 11:45

Son dönemde Türkiye’de ve Düzce’de artan vaka sayıları vatandaşları tekrar tedirgin etmeye başladı. Son verilere göre Düzce’de günlük vaka sayısı 80 rakamına ulaştı ve vatandaşlar hastanelere akın etmeye başladı.

Düzce şehir merkezinde ve parklarda oturan 65 yaş üstü vatandaşların sosyal mesafe kurallarına dikkat ettiği gözlendi. 65 yaş üstü vatandaşlar “Bizler koronavirüsün çok olduğu dönemlerde evlere kapanarak adeta hapis hayatı sürdük. Yasakların kalkmasıyla tekrar sokağa çıkmaya başladık Her ne kadar evimizde otursak bile dışarıda az nefes alıyoruz ve arkadaşlarımızı görüyoruz. Vatandaşların kapalı alanlarda zorunlu olmasa dahi maske kuralına, park ve bahçelerde de mesafelerine dikkat etmelerini istiyoruz. Bizler tekrar eve kapanmak istemiyoruz” dediler. 

KORKU VAR

Esnaflar ise geçen 2 yıllık süreç içerisinde kapanmalar nedeniyle ekonomik olarak zorluk çektiklerini dile getirerek “Hükümetimiz bizlere destek vermesine rağmen kapanma süresi içerisinde oldukça zorluk çektik. Kiramızı ödemeyecek duruma geldik ve işçi çıkarmak zorunda kaldık. Bir kapanmadan doğacak ekonomik buhranı daha kaldıramayız. Bu yüzden vatandaşlarımızın maske ve mesafe kuralına uymalarını istiyoruz. Aksi halde onlar zorluk çekeceği gibi bizler daha çok zor duruma düşeceğiz” ifadelerini kullandılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
21 TSO MECLİS ÜYESİ KARARINI VERDİ
21 TSO MECLİS ÜYESİ KARARINI VERDİ
BOLU’DAKİ TOPLANTI HACIDAYI’YA ALINDI
BOLU’DAKİ TOPLANTI HACIDAYI’YA ALINDI