KESKİN: ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMAYACAK

KESKİN: ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMAYACAK

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, okulların açılmasına bir ay kala tamamlanamayan tadilatlar hakkında değerlendirmede bulundu.

10 Ağustos 2022 - 16:19 - Güncelleme: 10 Ağustos 2022 - 16:22

Keskin, tadilatı devam eden okullardaki çalışmaları yerinde görmek istediklerini, bu kapsamda bazı okulları ziyaret ederek, durum tespiti yaptıklarını söyledi.
Deprem görmüş birçok okulla güçlendirme çalışmasının yanı sıra bazı okullarda zorunlu tadilatlara başlandığını belirten Keskin, “Bu tadilatların yapılması gerekliydi. İhaleler yapıldı, ödenekler temin edildi.  Bazı okullarımızdaki tadilatlar bu ay sonu tamamlanacak. Bazı okullarımızdaki işler ise yeni öğretim yılının ilk başlarında devam edecek. Valilik, Özel İdare ve Milli Eğitim bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyor ve işlerin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yapılıyor” dedi.


MAĞDURİYET OLMAYACAK
Okulların 12 Eylül 2022 tarihinde açılacağına dikkat çeken Keskin, “Tadilatı bitmeyen okullarımızdaki öğrencilerin eğitiminin aksamaması için gerekli önlemler alındı. Bu durumdaki öğrenciler geçici olarak en yakın okula ya da aynı okulda başka sınıflarda eğitime başlayacak. Bu durum geçici olacak ve tadilat çalışmaları bittiğinde normal düzene geçilecek” ifadelerini kullandı.
Keskin, Düzce’deki eğitim yatırımlarının artarak devam ettiğini, öğrencilerin daha iyi koşullarda öğrenim görmesi için gerekli tüm ihtiyaçların karşılandığını kaydetti.


EĞİTİM BAŞARISI
Düzce’nin son dönemde eğitimdeki başarısına dikkat çeken Ak Parti İl Başkanı Keskin, “Son yapılan sınavlarda ilimizin başarı ortalaması yükseldi. Düzce eski yıllara göre eğitimde daha başarılı bir seviyeye geldi. Amacımız, Düzce’yi eğitimde üst seviyelere çıkarmak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
“MÜZİKLİ TERAPİ
“MÜZİKLİ TERAPİ" TEDAVİSİ ARTIK DÜZCE’DE DE YAPILIYOR