KESKİN, DÜZCE’DE YENİ KALKINMA MODELİ İÇİN START VERDİ

KESKİN, DÜZCE'DE YENİ KALKINMA MODELİ İÇİN START VERDİ

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, il genelinde tarım, sanayi ve turizmin içiçe olacağı yeni bir kalkınma modeli için start verildiğini söyledi.

08 Haziran 2021 - 15:05

Çerkes Taşköprü Köyündeki alanda siyah pirinç ekimi için programı düzenlendi.

Programa katılan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, “Hibrit Kalkınma Modeli” adlı bu projeyle Düzce’de Turizm, Sanayi ve tarımın iç içe olacağını vurguladı.

Keskin, yeni bir proje olarak açıkladığı hibrit kalkınma modelinin detaylarını ileriki günlerde paylaşacaklarını söyledi ve “Düzce çiftçisinin kazanması için elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi.

AK Parti olarak 2002 yılından bugüne kadar çok değişik projelerle tarıma destek verdiklerini anlatan Keskin, özellikle çeltik konusunda tohumda yüzde 35 devlet destekli çalışma yapıldığını dile getirdi.
Keskin, “Belediyemizin de katkılarıyla bu alanda siyah çeltik projemiz var. Biz AK Parti olarak bunu Düzce’ye bir proje olarak ilan etmek istiyoruz. Bu projenin adı “Hibrit Kalkınma Modeli alacak. Bu modelde turizm, sanayi ve tarım iç içe olacak.  Bu projenin detaylarını ilerleyen günlerde açıklayacağız. Bir tarımda profesyonel olarak tahliller yaptırıp Düzce’de ne ekilmesi gerekiyor araştırıp o ürünlere yöneleceğiz. Burada yetiştirilen ürünler tüm Türkiye’ye dağılacak.  Biz Düzceli çiftçimiz para kazansın diye taşın altına elimizi koyuyoruz. Örneğin Yığılca’daki balımız Tarım Kredi Kooperatiflerimizin de yardımlarıyla Tayland’a gönderiliyor. Biz çiftçilerimizin için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZLÜ’DEN DÜZCE GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
ÖZLÜ’DEN DÜZCE GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
MUHTEŞEM FİNAL
MUHTEŞEM FİNAL