KESKİN’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

KESKİN'DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

05 Aralık 2022 - 09:36

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem anında ve sonrasında Düzce’de yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek, ilgi ve desteğinden dolayı teşekkür etti.
Keskin, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen il başkanları toplantısında söz alarak, Düzce’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi sundu.
Keskin, “Düzce’de meydana gelen depremde çok şükür can kaybımız olmadı, ama binalarımız önemli hasar gördü. Depremin ilk anından itibaren teşkilat başkanımız, bakanlarımız, belediye başkanlarımız bizleri aradılar, bizzat Düzce’ye gelerek durumu yerinde tespit ettiler. Sayın Cumhurbaşkanım, Düzce’ye gösterdiğiniz ilgi ve destekleriniz için teşkilatım ve vatandaşlarımız adına size teşekkür ediyorum” dedi.
Depremin ardından gerek teşkilat mensuplarıyla, gerekse devletin tüm kurumlarıyla sahada olduklarını anlatan Keskin, “Vatandaşlarımızın her talebini karşılamaya, dertlerine ve sıkıntılarına çözüm getirmeye gayret ediyoruz. Ulaşılmadık kimse bırakmadık. Hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Devletimizin tüm imkanlarıyla yaraları sarıyoruz” ifadelerini kullandı.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Keskin, Düzce’de 1999 depreminin ardından yapı stokunun yüzde 80’lik bölümünün yenilendiğine dikkat çekerek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza Düzce’nin 8 ayrı noktasında kentsel dönüşüm yapılması talebimizi ilettik. BU talebimiz olumlu karşılandı. İnşaallah, yakın bir süreçte kentsel dönüşüm çalışmaları başlayacak ve Düzce’deki yapı stokunun yüzde 100’üne yakın bölümünde  yenileme sağlayacağız” diye konuştu.
Depremde Çilimli’deki yapılarda önemli hasar oluştuğunu, ağır hasarlı yapıların yıkılacağını anlatan Keskin, “Çilimli merkezde yaklaşık 40 dönümlük alanda içinde camisi, parkları, işyerleri ve konutları bulunan büyük bir kentsel dönüşüm çalışması başlatıyoruz. İnşaatlar 1 yılda tamamlanacak. Böylece Çilimli’nin çehresi değişecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU