KAYIKÇI’DAN AKARYAKIT ZAMLARINA TEPKİ

KAYIKÇI'DAN AKARYAKIT ZAMLARINA TEPKİ

Akaryakıt zamlarına tepki geldi.

29 Mart 2022 - 11:58

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, birçok üründeki fiyat artışlarının akaryakıt zamlarından kaynaklandığını belirterek, "Akaryakıta gelen zamlar nakliye masraflarını artırdığı için bu da doğrudan tüm ürünlerin fiyatlarını etkiliyor. Bu nedenle akaryakıt zamlarının önüne geçilmesi gerekiyor. Fiyat artışlarının önüne geçilmesi için de akaryakıtta Eşel Mobil Sistemi’ne geçilmesi zorunludur"dedi.

Kayıkcı üretim ve hizmet sektöründe girdi maliyetlerinin ürün fiyatlarını etkilediğini ifade ederek şu görüşlere yer verdi:

“Ürünlerin fiyatlarını temel girdi maliyetlerindeki giderler belirliyor. Nakliye masraflarındaki ciddi oranda artış, taşımacılığın yapılacağı güzergahın uzaklığı boyunca fiyatlara yansıyacak zam oranını da kaçınılmaz kılıyor. Ürün fiyatlarının aşağı yönde ivme yakalaması için Eşel Mobil Sistemi'ne geçilmesi gerekiyor.”

Kayıkcı, ürün nakliyelerinde otoyol ve köprü geçişlerindeki artışlarının da olumsuz etki yaptığını da işaret ederek, “Otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde indirime gidilmeli. Bu uygulamalar ile dar gelirli vatandaşlarımız rahat bir nefes alır. En önemlisi enflasyonun düşmesi ile ekonomide kısa sürede rahatlama gerçekleşir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONURALP ANTİK KENTTE BÜYÜK İSKENDER'İN PORTRE BAŞI BULUNDU
KONURALP ANTİK KENTTE BÜYÜK İSKENDER'İN PORTRE BAŞI BULUNDU
DİLENCİ AİLENİN ÜZERİNDEN TAM 7 BİN 400 TL ÇIKTI
DİLENCİ AİLENİN ÜZERİNDEN TAM 7 BİN 400 TL ÇIKTI