KAR KIŞ DEMEDEN YASAĞI ÇİĞNEDİLER, CEZAYI YEDİLER
Reklam

KAR KIŞ DEMEDEN YASAĞI ÇİĞNEDİLER, CEZAYI YEDİLER

Düzce’de sokağa çıkma yasağını çiğneyerek, ormanlık alanda karacayı vurarak parçalara ayıran 7 kişi yakalandı. Yakalanan kişilere toplam 16 Bin 800 TL idari para cezası ve 1 adet karaca için 6 Bin 74 TL tazminat bedeli uygulanırken, av tüfeklerine de el konuldu.

01 Mart 2021 - 12:26 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 12:44

Düzce’de sokağa çıkma yasağını çiğneyerek, ormanlık alanda karacayı vurarak parçalara ayıran 7 kişi yakalandı. Yakalanan kişilere toplam 16 Bin 800 TL idari para cezası ve 1 adet karaca için 6 Bin 74 TL tazminat bedeli uygulanırken, av tüfeklerine de el konuldu.

Düzce Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri dün sabah erken saatlerde başlayan av koruma kontrol görevinde Düzce sınırları içerisinde yüksek kesimlerde yaklaşık 5 km yoğun kar yağışı altında yürüyerek yapılan 7 saatlik tırmanış ve iz takibi sonucunda ormanlık alan içinde 1 adet karacayı vurarak parçalara ayıran 7 kişi tespit edildi.

Yakalanan 7 kişiye belgesiz avlanmaktan, yasak günde av yapmaktan, koruma altındaki yaban hayvanını avlamaktan, takossuz tüfekle avlanmaktan toplam 16 Bin 800 TL idari para cezası ve 1 adet karaca için toplam 6 Bin 74 TL tazminat bedeli uygulandı.

Parçalara ayrılmış karaca etlerine ve 2 adet yarı otomatik av tüfeğine el konuldu.

3 adet superpoze av tüfeği de alıkonuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESMAK MAKİNE İŞ İLANI
ESMAK MAKİNE İŞ İLANI
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?