Reklam
  • Reklam
KALDIRIMA BİSİKLET YOLU PES DEDİRTTİ
Reklam

KALDIRIMA BİSİKLET YOLU PES DEDİRTTİ

Düzce Belediyesi'nin kaldırım üzerinde yaptığı bisiklet yolu tartışma yarattı.

28 Kasım 2020 - 13:26

Düzce Belediyesi'nin kent merkezinde dar olan kaldırımın üzerine bisiklet yolu yapması tartışmalara ve eleştirilere yol açtı.

Belediye, İstanbul Caddesi'nin devamındaki Hastane yolu güzergahının sol tarafında doğu-batı yönlü kaldırımın bir bölümünü bisiklet yolu olarak ayırarak mavi renge boyadı. Ayrıca, mavi renkli bisiklet yolu, ara sokak yolu üzerinden geçirilerek, bir ilke imza atıldı. 

Zaten dar olan kaldırımlar, bisiklet yolu ile daha da daralırken, yayalara yürünecek yol bırakılmadı.

Belediye'nin bu uygulaması, sosyal medyadan tepkilere ve eleştirilere neden oldu. Düzceliler, belediye yönetimiyle dalga geçerek, "Bu nasıl bir belediyecilik kafasıdır" diye sordular.

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Ender Çakar, bu durumu "Hayaller ve gerçekler" şeklinde eleştirerek, şu paylaşımda bulundu:

CHP Düzce il yöneticisi Emre Bektaş ise, "Size bir 10 puanlık uzmanlık sorusu daha yayalar kaldırımdan gitmesi gerektiğine göre, resimde görüldüğü üzere bisiklet yolu kaldırıma yapılmış buna göre yayalar nereden yürümelidir? Hep söylediğimiz ve söylemeye devam edeceğimiz ve aradığımız bir kriter LİYAKAT, LİYAKAT, LİYAKAT oda sizde yok Sayın Düzce BelediyeBAKANI" şeklinde eleştiri yaptı.

  

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM: 134 VEFAT DAHA
KORONADA SON DURUM: 134 VEFAT DAHA
DÜZCE'DE KORONA AŞISI OLANLARIN SAYISI 6 BİN 363'E YÜKSELDİ
DÜZCE'DE KORONA AŞISI OLANLARIN SAYISI 6 BİN 363'E YÜKSELDİ