• Reklam
İYİ PARTİ İL BAŞKANI OKUL SATIŞINA KARŞI ÇIKTI, AMA..

İYİ PARTİ İL BAŞKANI OKUL SATIŞINA KARŞI ÇIKTI, AMA..

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, İsmetpaşa Okulu'nun ihaleyle satılmasına itiraz etti.

17 Haziran 2021 - 14:58 - Güncelleme: 17 Haziran 2021 - 15:06

Yunus Özay Er, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İSmetpaşa Okulu'nun satışına karşı çıkarak, "Bir yandan kent kimliğini korumak icin projeler üretirken bir yandan kentin kimliğini oluşturan, tarihinde yer etmiş ve Düzceli’nin anılarını biriktirdigi eserlerle alakalı istikrarlı bir şekilde"YIKIM" faaliyeti sürdürmek...Kentler tarihleri ile, binalari ile, caddeleri ile, parklari ve bahceleri ile kent olurlar İsmet Paşa Ilkokulu da kentin önemli değerlerinden biridir, tarihidir. Evet şehir içi trafik açısından okulların kent merkezi dışına taşınması mantığı kabul edilebilir bir dusunce fakat bina neden yıkılır? YIKMAYIN artık" fadelerini kulandı.

İP EVET DEMİŞTİ

İYİ Partili Belediye Meclis üyeleri, İsmetpaşa Okul yerinin eğitim alanından çıkartılıp, ticaret alanına dönüştürülmesine itiraz etmediler.

İsmetpaşa Okulu ve arazisiyle ilgili imar düzenlemesi, İmar Komisyonu ve Belediye Meclisi'nde yapılan oylamalarda "oybirliği" ile kabul edildi.

İYİ Partili meclis üyelerinin okulla ve arazinin statüsünün değiştirilmesine destek vermeleri, İl Başkanı Yunus Özay Er'in tam karşı bir tutum sergilemesi çelişki oluşturdu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • düzceli
    2 ay önce
    Meclis üyeleriyle başkan ters düşmedi. Alınan kararda satıştan bahsedilmiyor. Satış konusu sonradan gündeme geliyor. Çelişk alınan karar ile sonradan ortaya çıkan satış olayıdır. İyi parti başkanı hata yapacak veya iftira adacak insan deeğil. Çalışkan ve doğru insan.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖÇMEN ÖĞRENCİLERE DÜZCE TANITILDI
GÖÇMEN ÖĞRENCİLERE DÜZCE TANITILDI
GÜMÜŞOVA'DA ESRAR OPERASYONU
GÜMÜŞOVA'DA ESRAR OPERASYONU