• Reklam
İSMETPAŞA OKULU’NUN YIKILMASI YARGIYA TAŞINDI

İSMETPAŞA OKULU'NUN YIKILMASI YARGIYA TAŞINDI

Düzce'de asırlık İsmetpaşa Okulu'nun yıkılarak yerine iş merkezi yapılmak istenmesine karşı dava açıldı.

22 Haziran 2021 - 15:30 - Güncelleme: 22 Haziran 2021 - 15:48

Düzce'nin en eski okulu olan İsmetpaşa Okulu'nun yıkılarak, yerine iş merkezi yapılmasına karşı dava açıldı.

İsmetpaşa Mahallesi sakini ve okul velisi mimar İrfan Dursun, Belediye Meclisi'nin geçtiğimiz aralık ayında aldığı, okul yerinin ticari alana dönüştürülmesiyle ilgili kararın iptali istemiyle Bolu İdare Mahkemesi'nde dava açtı. 

Dava dilekçesinde, İsmetpaşa Okulu'nun bulunduğu arsanın eğitim alanından çıkartılıp ticari alana dönüştürülmesinde kamu yararı bulunmadığı, aksine telafisi imkansız kamu zararı meydana geleceği ifade edilerek, öncelikle yürütmenin durdurulması, ardından kararın iptali istendi.

İrfan Dursun, basın açıklamasında, "Geçen hafta perşembe günü İsmetpaşa Ortaokulu'nun satılması kararı ile alakalı bir basın açıklaması yapmıştık. Ancak bugüne kadar yetkililerden herhangi bir geri dönüş olmadı. Basınımızın da büyük katkısıyla açıklamamız kamuoyunda büyük ilgi gördü. Buna rağmen yetkili ve idarecilerden bir geri dönüş alamayınca bizde hukuki süreci başlatmış olduk. Bolu Bölge idari mahkemesine hem imar planındaki ticari alanın iptal edilmesi hem de ihalenin iptaliyle ilgili davamızı açtık. Bu konuda netice alıncaya kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.

Dursun, İsmetpaşa Okulu arazisinin satışı ile ilgili perşembe günü ihale yapılacağını belirterek, "Biz, Özel İdare Müdürlüğü'ne de dava konusunu resmen yazılı olarak bildirdik. Dava konusu bir yerin ihalesinin yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Dava sonucunun beklenmesi ve ihalenin iptalinin doğru olacağı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ