Reklam
Reklam
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5’Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ

İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce ziyareti kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

25 Mayıs 2022 - 14:50

Kılıçdaroğlu, Belediye Kültür Merkezi'ndeki toplantıda, ekonomik kriz ve israflar üzerinden AKP iktidarını eleştirerek, "İlk yapacağımız iş, bir genelge ile devletteki bütün israf kapılarını kapatacağız. Niye 13 uçağım olacak benim? Bir tane yetmiyor mu? Daha buna benzer dünya kadar israf var, bunları önleyeceksin kuralını koyacaksın. Bakanlık binasını boşaltıp gidip kiraya çıkıyorlar. Niye kiraya çıkıyorsun sen?" dedi.

CHP lideri, "Geleceği ipotek altına alınan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Torunlarınızın geleceği de ipotek altında. Yap, İşlet, Devret-Kamu Özel İşbirliği. Dolar, Euro bazında garanti veriyorsunuz milliyetçi geçiniyorsunuz, Türk Lirası'nı çöpe atıyorsunuz. Size sözüm söz. Allah nasip ederse geldiğimizde göreceksiniz önce bu beşli çeteyi saf dışı bırakacağım. Sen alacaksın soyacaksın, biz buradan seyredeceğiz" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu şöye devam etti:

"Kamu İhale Kurumu yeniden yapılandırılacak. Önce işi veriyorsun sonra ihale yapıyorsun böyle iş olur mu? Bunları değiştireceğiz. Devlet yönetmek aslında çok kolay bir iştir. Dünyanın en kolay işlerinden biridir. Diyeceksiniz ki 'Nasıl olur?' Devlette herkesin görevi kanunla belirlenmiştir. Liyakat sistemini bozarsanız devlette çürüme başlar o zaman. ürkiye'de bir yol ayrımına geldik. Bu memleket hepimizin memleketi. Bu memlekette hepimiz huzur içinde yaşamak istiyoruz. Her vatandaşın sorumluluğu var. Siyasi partiler takım tutar gibi tutulmaz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
AK PARTİ'DE TEMAYÜLDEN KİMLER ÇIKTI?
AK PARTİ'DE TEMAYÜLDEN KİMLER ÇIKTI?