İKTİDAR CEPHESİNDE ZAMLAR VE YAĞ KRİZİ! FATURASI AĞIR OLUR!

İKTİDAR CEPHESİNDE ZAMLAR VE YAĞ KRİZİ! FATURASI AĞIR OLUR!

Yüksek enflasyon, zamlar ve son olarak yaşanan yağ krizi iktidar cephesinde eleştirilerin yüksek sesle dillendirilmesine yol açtı.

07 Mart 2022 - 14:19

Yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığı iktidar cephesinde itirazlara ve eleştirilere yol açmaya başladı.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar, sosyal medya hesabınnden yaptığı açıklamada, fahiş fiyatlar üzerinden zincir marketlere tepki göstererek ‘‘Bunca rezilliğe rağmen kalıcı çözüm üretemiyorsak, bunun siyasi faturası ağır olur’’ dedi.

Ayçiçeği yağı üzerinden gelen tepkileri değerlendirerek partisine çözüm bulma çağrısı yapan Tayyar, ‘‘Zincir marketlerle ilgili bu kaçıncı fahiş fiyat, stok tartışması? Vatandaşın ne kusuru var? Neyi, niye boykot etsin? Önce biz üzerimize düşeni yapalım sonra vatandaştan destek isteyelim. Bunca rezilliğe rağmen kalıcı çözüm üretemiyorsak, bunun siyasi faturası ağır olur.’’

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de, ‘‘Akaryakıta zam geldikçe, akaryakıttaki KDV ve ÖTV de artıyor. Devletin burada bu vergiden vazgeçmesi gerekiyor. Yüksek oranda vergi kabul edilebilir değil" dedi.

Ankara'da partisinin toplantısında konuşan Destici, "Petrol fiyatları dünyada artıyor, döviz artıyor ama bu vergi artışlarının da aynı düzeyde artması doğru değil. Burada vatandaşlarımızın, özellikle de üreticilerimizin, çiftçilerin korunması lazım. Aynı şey elektrik için de geçerli. Çünkü üretmek zorundayız. Vergi kazançtan ve gelirden alınır ama bizde verginin yüzde 70’ten fazlası gelirden ve kazançtan değil, dolaylı yoldan alınıyor. Böyle olunca zengin ya da fakir ayırt etmeden herkesten vergi alınıyor.’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR'DA MORAL YEMEĞİ
DÜZCESPOR'DA MORAL YEMEĞİ
MHP SEÇİME HAZIR
MHP SEÇİME HAZIR