• Reklam
İGM BAŞKANININ ATATÜRK ALERJİSİ!

İGM BAŞKANININ ATATÜRK ALERJİSİ!

Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yok saydı.

30 Ağustos 2021 - 11:26

Çiğdem Günal, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir açıklama yayınladı. Günal, açıklamasında Atatürk'ün adını anmadı.

30 Ağustos zaferi sanki Atatürk'süz kazanılmış gibi ifadeler kullanan Günal'ın Atatürk'ün adını özellikle kullanmaması ve kullanmaktan kaçınması dikkat çekti.

Günal'ın Atatürk'ü yok sayan açıklaması şöyle:

"Bir ulusun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği, milli mücadele sürecinin en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferi’nin 99 uncu yılını kutluyoruz.

İstiklal ve hürriyetin; bir milletin var olmasının vazgeçilmez değerleri olduğunu çok iyi bilen Türk ulusu, kendisine dayatılmak istenen ağır koşulları kabul etmeyerek başlattığı kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’ de kesin bir zaferle sonuçlandırmıştır.

Kazanılan Büyük Taarruz ile birlikte, tarihten silinmek istenen milletimiz genci yaşlısı, kadını erkeği demeden istiklal ve istikbaline sahip çıkarak hak ettiği bu zaferi şanlı tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Bu öyle büyük bir zaferdir ki; asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışıdır. Birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı Kutluyorum."

Çiğdem Günal, Atatürk'ün kazandığı zaferler ve kurduğu Cumhuriyet sayesinde seçilme hakkı elde etti ve İl Genel Meclisi Başkanlığı koltuğuna okturdu.

Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde toplumda bir makama gelen bir kadının, Atatürk'ün adını anmaktan kaçınması ve bunu bilerek, isteyerek bilinçli bir şekilde yapması dikkat çekti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan SEMİZ
    2 hafta önce
    Komik bir haber yapmışsınız Sayın, ARMUTCU, ATATÜRK\'ün adını anacak kapasite de insanların haberini yapsanız daha makbule geçer, korku ile yaşayan ve korku ile bir koltukta oturup söylenenleri yapanların ATATÜRK ismini de zikretmemeleri lazım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ