• Reklam
İBRAHİM KORKMAZ’A HAPİS ŞOKU!

İBRAHİM KORKMAZ'A HAPİS ŞOKU!

AK Parti'den atılan eski vekil İbrahim Korkmaz'a mahkemeden kötü haber..

27 Mayıs 2021 - 12:44 - Güncelleme: 27 Mayıs 2021 - 13:07

AK Parti'den atılan eski Düzce milletvekili İbrahim Korkmaz, hakaret suçundan ceza aldı. Bu ceza sebebiyle Korkmaz hakkında dbaha önce verilen ancak ertelenen hapis cezasının infazı gündeme geldi.

Düzce Üniversitesi eski öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Özmerdivenli, Korkmaz hakkında hakaret iddiasıyla dava açmıştı. Düzce Aslyiye Ceza Mahkemesi'ndeki yargılama tamamlandı. Dosya, üst mahkeme tarafından da onaylandı.

Mahkeme kararına göre, İbrahim Korkmaz, Recep Özmerdivenli'ye hakaret ettiği için mahkum edildi. Mahkeme, hapis cezasını 6 bin 620 TL para cezasına çevirdi.

İbrahim Korkmaz hakkında daha önce de davalar açılmış ve bu davaları kaybetmişti. Korkmaz hakkında daha önce farklı suçlardan verilen hapis cezaları Hükmün Açıklanması Geri Bırakılması kararları kapsamında ertelenmişti.

Son mahkeme kararı sonrası, Korkmaz'ın daha önce aldığı ve ertelenmiş olan hapis cezalarının infazı için ilgili mahkemelere ihbarda bulunuldu.

Korkmaz'ın, bir başka mahkeme kararına göre Recep Özmerdiven'liye hakaret ettiği gerekçesiyle 11 aylık hapis cezası bulunuyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de Korkmaz hakkında dava açmıştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ