HEKİMLER YENİ YASA TASARISINI PROTESTO ETTİ

HEKİMLER YENİ YASA TASARISINI PROTESTO ETTİ

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve sendikalara üye olan hekimler TBMM’de görüşülen sağlık yasa tasarısını protesto etmek amacıyla 1 günlüğüne iş bıraktılar

15 Haziran 2022 - 15:26

 Sağlık çalışanlarına yönelik hazırlanan yasa teklifinde eksiklikler olduğunu iddia eden Hekim Birliği Sendikası, Hekim-Sen ve Tabip-Sen Düzce Şubesi üyeleri yasa teklifini proteston etmek için Atatürk Devlet Hastanesi’nde 1 günlüğüne iş bırakarak, isteklerini kamuoyuna duyurmak için basın açıklaması yaptılar.

Hekimler adına konuşan Beyin Cerrahı Op. Dr. Sedat Çelikel, yasa tasarısının içinin boş olduğunu ve oyalandıklarını ileri sürerek, “Bizler neden burada toplandık? Biz neden bu kadar kalabalık oluşturduk? Bizler ilk, orta ve liseyi bitirdikten sonra imtihana girdikten sonra yüzde 1, yüzde 2’lik dilimlerle fakültelere girerek ne kadar çalışkan olduğumuzu gösterdik. Halkımıza daha iyi hizmet vermek için ihtisasa girdik. Mecburi hizmet yaparak sizlerin karşısına zevkle, şevkle geldik. Bizler okurken hem fakültede hem lisede ailelerimiz bizi güçlüklerle yetiştirdi” dedi.

Sağlık sisteminin hastaları müşteri,  hastaneleri de bir işletme olarak gördüğünü ifade eden Çelikel, “Bu sağlık sistemi yavaş yavaş tıkanmaya başlamıştır. Bizler bunu düzeltmeye, düzeltelim derken inanılmaz şiddet, göç, mobing ve kalitesiz eğitimle karşılaştık. Biz bunlara karşıyız, biz bunları istemiyoruz. Biz bunları hak etmiyoruz. Hepimiz yıllardır sizlere sağlık hizmeti sunmak için buradayız” diye konuştu.

Pandemi döneminde hekimlerin canla başla çalıştığını ve takdir edildiğini dikkat çeken Çelikel, şunları söyledi:

“Pandemi dönemindeki özverili çalışmalarımız için bizleri alkışladınız teşekkür ederiz. Çok onur duyduk ama! Yetmiyor. Sorunlarımız var. Bunu duyun ve bizi dinleyin. Sorunlarımızın başında özlük haklarımız, çalışma koşullarımız, saatlerimiz, fiziksel şartlarımız, inanılmaz derecede bizi üzmektedir. Bunları düzeltelim derken yapılan düzenlemeler devede kulak kalmıştır. Bu taleplerimiz her türlü ortamda gündeme getirdik. Lütfen bunları düzeltin. Yok oluyoruz, eziliyoruz. Hastalarımıza daha iyi hizmet vermek için bize destek sağlayın dedik ama yine sesimizi duyurmadık. Bunları anlatmak için ülkemizi beyaza boyadık. Ama bize bekleyin, müjde gelecek dediler. Yeni düzenlemeler geliyor adı altında oyalandık. Biz bunlara layık değiliz. Bu çıkacak yasanın içi boştur ve eylemimizin amacı budur. Bu yasaya itiraz etmek için buradayız. Başka amacımız yok. Biz yine halkın hizmetindeyiz. Bizim sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Hekimin mutluluğu, hekim dışı çalışan sağlık çalışanının mutluluğu sizin mutluluğunuzdur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLANDIR
İLANDIR
İLANDIR
İLANDIR