HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin projesi yarıyıl tatilinde çocukları camiye alıştırmak ve seServer Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin projesi yarıyıl tatilinde çocuklara cemaatle namaz kıldırmayı sevdirmek ve camide cemaatle kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlandı.vdirmek amacıyla hazırlandı.

19 Ocak 2019 - 11:23

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin projesi yarıyıl tatilinde çocuklara cemaatle namaz kıldırmayı sevdirmek ve camide cemaatle kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlandı.

Yarıyıl tatilinde çocukları camiye alıştırmak ve sevdirmek amacıyla "Haydi Çocuklar Camiye" projesi hayata geçirilecek.

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yürütülen proje kapsamında, 6-13 yaş arası çocuklara 5 vakit namazı cami cemaatiyle kılmanın önemi anlatılıp cami sevgisi aşılanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konuralp Gazi İlim, Kültür, Çevre ve Sağlık Derneği Başkanı Ali Koloğlu projenin, çocuklara cami sevgisini aşılamak amacıyla hayata geçirildiğini anlattı.

Koloğlu, 81 ildeki 2 bin 500 camide, 50 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Milli Eğitim Bakanlığının, yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğü yeğitek ile server vakfı işbirliğinde düzenlenen şubat tatilini de kapsayan projeye kapsamında ödül, teşvik ve puanlama sistemiyle çocuklara camide cemaatle birlikte namaz kılma alışkanlığının yerleştirilmesi amaçlanıyor. 

Proje, çocuklara 21-31 Ocak tarihleri arasında kıldıkları her namaz için puanlama sistemiyle camide cemaatle birlikte namaz kılma alışkanlığını yerleştirmeyi amaçlıyor. Yapılacak puanlama sistemiyle dereceye giren öğrencilere hediyeleri dağıtılacak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU