HASTANEYE KALBİ DELİK GELDİ, 40 DAKİKADA İYİLEŞTİ

HASTANEYE KALBİ DELİK GELDİ, 40 DAKİKADA İYİLEŞTİ

18 Mayıs 2023 - 14:31

Kalbinde delik olduğu tespit edilen hasta yaklaşık 40 dakika süren ameliyatsız yöntemle Hastanemizde sağlığına kavuşturuldu.

Düzce ve çevresinde hastalara yönelik sağlık hizmeti sunan Kardiyoloji Kliniğimiz tarafından, kalbi delik olan hastaya ASD (Atrial Septal Defekt) kapama işlemi gerçekleştirildi.

Kardiyoloji Polikliniği’ne kalbinde düzensiz atma hissi, çarpıntı şikayetleri ile başvuran 44 yaşındaki kadın hastanın yapılan kardiyak muayene sonrasında, Transtorasik Ekokardiyografi görüntüsünde kalbin kulakçıkları arasında delik fark edildi. Daha ileri inceleme yöntemi olan Transözefageal Ekokardiyografi (TEE) ile görüntüleme yapılarak hastanın tanısı kesinleştirildi.

Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Osman Kayapınar ve Dr. Öğr. Üyesi Gülşah Aktüre’nin başında bulunduğu ekip, hastanın kalbindeki deliği, non invaziv denilen ameliyatsız yöntemle kasıktan katater ile girerek kapattı.

Düzce’de sadece Üniversitemiz Hastanesi’nde uygulanan özellikli bir işlem olan ASD kapama işlemi başarıyla gerçekleştirilerek hasta sağlığına kavuşturuldu.

Yaklaşık 40 dakika süren işlem sonrası hasta iki gün boyunca Kardiyoloji Servisi’nde takip edildikten sonra taburcu edildi. Hastanın taburculuk sonrası genel durumunun iyi olduğu ve kalbindeki deliğin kapanarak şikayetlerinin gerilediği ifade edildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZKAN ÇAKIR'DAN KANDİL KUTLAMASI
ÖZKAN ÇAKIR'DAN KANDİL KUTLAMASI
CANPOLAT TİCARET'TEN KANDİL KUTLAMASI
CANPOLAT TİCARET'TEN KANDİL KUTLAMASI