HASAN MEZARCI’DAN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK

HASAN MEZARCI'DAN KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK

22 Mayıs 2023 - 15:21

Eski Refah Partili Hasan Mezarcı, katıldığı dijital yayında seçimlere dair yorumlarda bulundu.

Siyasal İslam'dan kurtulmanın gerekliliğini savunan Hasan Mezarcı,  Kemal Kılıçdaroğlu için, "Şu ana kadar gördüğüm bildiğim cumhurbaşkanı adayları içinde Kemal daha dürüst daha kucaklayıcı daha namuslu daha ahlaklı birini görmedim" dedi.

Mezarcı katıldığı programda şunları söyledi:

"Ortada bir, tek adam tek parti rejimi diktatörlüğü var. Mesela Erdoğan değil, AK Partliler değil. Bu tek adam bu tek parti rejiminden, siyasal islam belasından kurtulmadıkça iflah olunmaz. Seçimlerde bu bilinçle oy vermeliler. Şu ana kadar gördüğüm bildiğim cumhurbaşkanı adayları içinde Kılıçdaroğlu'ndan daha dürüst daha kucaklayıcı daha namuslu daha ahlaklı birini görmedim. Buradan CHP'li değilim ama, inşallah Kılıçdaroğlu bu halini bozmaz. İnşallah kazanır.

Bunu AK Partiler içinde temenni ediyorum. Cumhur İttifakı için bütün ülke için temenni ediyorum. Yoksa zinhar benim particilikle işim yok. Halka anlatmak halkın sorunlarını gündeme getirmek, çözümlerini söylemek siyaset yapmaksa yaparız ama particilik yapmak asla. Türkçülük yapmak Kürtçülük yapmak ve mesihçilik yapılmasını da kabul etmiyorum. Tek kutsal varlık Allah'tır. Allah'tan başka kutsal tanımıyorum, tanıtmıyorum. Hiç bir beşeri hiç bir peygamberde olsa mesih de olsa insanı kutsallaştırmayın." 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR