HANİ STAD 15.081’LİK OLACAKTI?

HANİ STAD 15.081'LİK OLACAKTI?

Düzce'ye yeni bir stad yapılması konusu tartışılıyor.

25 Ocak 2021 - 15:33

Düzce'de yeni bir stad projesi için hazırlıklar sürerken, Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün 15.081'lik stad vaadine ne olduğu merak ediliyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, seçim öncesi topluma ve özellikle spor camiasına Düzce'de 150 milyon liralık dev yatırımla 15.081 kişi kapasiteli modern bir stad yaptıracağını, amatör spor kulüpleri için hizmet binaları, antrenman sahaları, her spor dalı için uygulama alanları, Düzce sporcu fabrikası, ülkeye sporcu yetiştirecek altyapı, sporun finansamı için AVM kurulacağı vaadlerinde bulunmuştu.

aradan geçen zaman içinde Özlü'nün 15.081 kişilik stad projesi rafa kalktı, yerine daha küçük ölçekli 8181 kişi kapasiteli stad yapılacağı açıklandı.

Faruk Özlü, “8181 kişilik stadyumda VİP locaları da olacak ve 20 seyirciye 1 park yeri olacak şeklinde otoparkını planlıyoruz.  117 dönümlük bir arazi üzerine spor kompleksi oluşturuyoruz. Amatör spor kulüpleri için yeni bir antrenman sahası, spor okulu,  voleybol, basketbol, tenis sahalarının yanı sıra kapalı yüzme havuzu, yürüyüş alanları ve kafeler de yer alacak” dedi.

Bu yıl şampiyonluk hedefleyen Düzcespor, 2 futbol Ligi'ne yükseldiği takdirde, yapılması planlanan 8181'lik stadın yetersiz kalacağı belirtildi.

Spor insanları, Düzcespor için 15.081'lik stadın yeterli olabileceği, böyle bir statta sadece Düzcespor'un değil, kupa finallerinin de oynanabileceğini belirterek, "Düzce'nin nüfusu sürekli büyüyor. İl nüfusunun 400 bini geçtiği bir süreçte, 8 bin kişilik stad küçük gelir. Düzce'ye, 15 bin kapasiteli stad gerekir. Faruk Özlü, seçim öncesi verdiği sözü tutmalı" dediler.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza Özçelik
    4 hafta önce
    vaad etmekle mal tükenmez, bakalım sonunda ne olacak. 2002 seçimlerinde kaşıkoğlu söz vermişti Yığılcanın yolu yapılacaktı hatırlarsanız, halkın oyunu almak için hep seçim zamanı söylenir bu sene yine yığılcanın bağlantısı sağlayan yol kapanmıştı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE SİGORTA PRİM TEŞVİKİ UZATILDI
DÜZCE'DE SİGORTA PRİM TEŞVİKİ UZATILDI
KORONAVİRÜSTE VAKA VE HASTA SAYILARI ARTIYOR
KORONAVİRÜSTE VAKA VE HASTA SAYILARI ARTIYOR