GENÇLERE VE DÜZCELİLER’E VALİ’DEN MESAJ!

GENÇLERE VE DÜZCELİLER'E VALİ'DEN MESAJ!

Düzce Valisi Cevdet Atay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajında Düzcelilere ve gençlere seslendi.

29 Ekim 2020 - 10:28 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 10:34

Düzce Valisi Cevdet Atay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajında Düzcelilere ve gençlere seslendi. 

Vali Atay'ın mesajı şöyle; 

Kıymetli Düzceliler 

Milletçe, Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran  kadim tarihi birikimi, köklü devlet tecrübesi ve bir asra yaklaşan Cumhuriyet birikimi ile kahraman milletimiz;  aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur. Cumhuriyetimizin Kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Muzaffer Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi  “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” 

Sevgili Gençler,
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz,” diyerek en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi sizlere emanet etmiştir. Barışın, özgürlüğün, egemenliğin, milli ve manevi değerlerimizin güvencesi olan sizler,  Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir şekilde   geleceğe taşıyacaksınız. Şartlar ne olursa olsun hepimiz cennet vatanımız için var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir.

Bu bilinç ve inançla; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve bin yıldır, dünyanın en gözde, üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşamamızın bedelini canlarıyla ödeyen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM: 193 VEFAT DAHA
KORONADA SON DURUM: 193 VEFAT DAHA
DÜZCESPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI
DÜZCESPOR 3 GOLLE 3 PUAN ALDI