GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN 18 MART MESAJI

GAZETECİLER CEMİYETİ'NDEN 18 MART MESAJI

18 Mart 2023 - 12:42

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlandı. Yayınlanan mesajda Çanakkale zaferinin önemi bir kez daha vurgulanarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları rahmetle anıldı.
Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şöyle denildi:

 “18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin istiklal ve istikbali konusundaki kararlılığı, iman ve bağımsızlık sevdası ile yedi düvele meydan okuyarak, dünya tarihine damga vurmuş şanlı bir destanın ruhudur. Çanakkale'deki ruh vatandır, bayraktır, sancaktır, hilaldir, yıldızdır, bir hilal uğruna güneşlerin, ay parçası yiğitlerin canını sunmasıdır. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Muharebeleri sırasında "Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" sözlerinin vücut bulduğu bu zafer, Türk milletinin istiklali uğruna nelerini feda edebileceğinin en bariz göstergesidir. Bu duygularla Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı, rahmetle ve Şükranla anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİKKAT! BOLU TÜNELİ ANKARA YÖNLÜ 1,5 AY KAPALI
DİKKAT! BOLU TÜNELİ ANKARA YÖNLÜ 1,5 AY KAPALI
BELEDİYEDEN GENÇLERE
BELEDİYEDEN GENÇLERE "YAZA VEDA" PARTİSİ