• Reklam
ESNAF AĞLIYOR

ESNAF AĞLIYOR

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, esnafın sıkıntı içinde olduğunu vurguladı.

04 Ocak 2021 - 14:10

Kayıkcı, yaptığı açıklamada, "Yeni yıla girmemiz ile birlikte bildiğiniz gibi esnafımızı direkt ilgilendiren bazı ödemelere yeni zamlar gelmiştir. Bunların başında tüm esnafımızı yakından ilgilendiren BAĞ-KUR ödemelerine gelen artış dikkat çekmektedir. 2021 yılında BAĞ-KUR için ödememiz gereken rakam 1234.25TL indirimli ise 1055.36 TL olarak belirlenmiş ve belirlenen bu rakam esnafımız için ciddi bir yük haline gelmiştir" dedi.

Kayıkcı, şunları söyledi:

"Bir çok esnafımızın dev markalar ile orantısız bir rekabet içerisinde bulunduğu ve iş yerlerini kapatarak farklı işler arayışına girdiği bu zorlu günlerde gelen bu artışı bir çok esnafımızın ödemesi mümkün değildir. Devletimiz istihdamı arttırmak için büyük işletmelere bir çok teşvik vermektedir. İşsizlik ile mücadele kapsamında yapılan bu teşviklerden esnafımızın da faydalanmasını istemekteyiz. BAĞ-KUR primlerinin en azından belirli bir kısmını esnafa destek olmak için devletimizin karşılaması bir çok esnafımızı rahatlatacak bir hamle olacaktır. Bir yandan istihdamın artması diğer yandan esnafımızın rahat nefes alarak işletmelerini ayakta tutmaları ülke ekonomimiz için oldukça önemli hamleler olacaktır. Esnafımızın Türk ekonomisinin bel kemiğidir, iç piyasada ne kadar güçlü olursak dış piyasa için o kadar umutlu oluruz. Bu nedenle devletimizden fedakarlık beklemekteyiz, her zaman devletinin yanında olmuş esnafımız bu desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu vesile ile 2021 yılının necip milletimize ve esnafımıza hayırlar getirmesini temenni eder, ülkemiz için güzel bir yıl olmasını dilerim."

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hüseyin
  8 ay önce
  Verdiğiniz kredilerin ödemelerini erteleyemeyen ler çıkmış şov yapıyor. Ağlama makamı esnaflar değil gidin esnafın hakkını savunun.
 • A.Rıza Özçelik
  8 ay önce
  şimdi mi esnafın ağladığını gördünüz bu esnaf mayıs ayından beri ağlıyor ve kimsede bir şey yapmıyor herkesin keyfi yerinde ve sıcacık koltuğunda oturuyor. Faizle para veriyorsunuz 3-5 ay ödemesiz diyorsunuz onlara da faiz alıyorsunuz hepiniz murabahacıların maşası olmuşsunuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
DÜZCE 81 OLDU
DÜZCE 81 OLDU