ESKİ SANAYİ ÇARŞISI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ RİSKE GİRDİ

ESKİ SANAYİ ÇARŞISI KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ RİSKE GİRDİ

Yükselen inşaat maliyetleri sebebiyle eski sanayi çarşısındaki kentsel dönüşüm projesinin olumsuz etkileneceği bildirildi.

16 Nisan 2022 - 17:08

Artan inşaat maliyetleri yüzünden Düzce eski sanayi çarşısında yapılması planlanan kntsel dönüşüm riske girdi.

Sürekli artan fiyatlar yüzünden proje maliyet hesaplarının sürekli değiştiği, bunun de hak sahiplerine ve yüklenici firmaya ek bir maliyet getireceği ifade edildib

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, artan maliyetler sebebiyle yüklenici firma ile güncel fiyatlar üzerinden yeniden masaya oturulacağını belirtti.

Demir çelik, çimento fiyatlarının ciddi miktarda arttığına işaret eden Özlü, “Kentsel dönüşüm projesinde yüklenici firma bir maliyet çıkarttı. O maliyet çerçevesinde arsa sahipleri ile görüşülüyordu. Fakat son dönemde demir çelik, çimento fiyatları çok değiştiği için maliyetlerde bir düzenleme yapılacak. Şu anda yüklenici firma eski sanayi çarşısındaki dönüşüm ile ilgili bir maliyet analizi yapıyor. Güncel fiyatlar ile bir fizibilite yapılıyor. Fizibilite raporu önümüzdeki 10 gün içerisinde çıkacak. Bu rapor üzerinden kendileri ile tekrar masaya oturacağız” dedi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL,  KAZA KURTARMA EĞİTİMİ YAPTI
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL, KAZA KURTARMA EĞİTİMİ...