ERCAN ÖZTÜRK’TEN TALİH ÖZCAN’A TEPKİ, FARUK ÖZLÜ’YE...

ERCAN ÖZTÜRK'TEN TALİH ÖZCAN'A TEPKİ, FARUK ÖZLÜ'YE DESTEK

09 Eylül 2023 - 10:58

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, 45 milyon avru kredi yetkisi alan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye destek çıkarken, kredi konusunu eleştiren CHP Milletvekili Talih Özcan'a da sert sözlerle tepki gösterdi.

Öztürk, "Düzce Belediyemizin 45 milyon euro tutarındaki kredi talebi hakkında bilgi sahibi olmadan açıklamalarda bulunan CHP Düzce Milletvekili Sayın Talih Özcan beyin baştan sona talihsiz açıklamalarını okudum" diyerek şöyle devam etti:

"Talih beyin Düzceli olmayışı, 2022 yılında ve son olarak bu yıl yaşadığımız sel felaketinden bir haber olduğunu bu açıklamasıyla bir kez daha görmüş olduk. Mesela Talih Bey, Düzce’de İSKİ havzasında olan melen üzerinde kaç tane köy bulunduğundan haberi var mı? Özetlemek gerekirse siyaset rant için değil, demogoji için değil millet ve milletin menfaati için yapılır! Bu konuların muhatabı Sayın Talih Özcan beyefendiye kendisini sorgularken kolaylıklar diliyorum" 

Ercan Öztürk, 45 milyon avro'luk kredi konusunda Başkan Özlü'ye destek çıkarak, "30 yılda 3 deprem gören şehrimizde son yıllarda yaşanan sel felaketlerini de eklediğimizde oluşan hasarlar sonrası arıtma tesisinden 56 mahallemize gelen içme suyu şebekesinde %55’in üzerinde fiziki su kaybı yaşanmaktadır. Başvurulan kredi sayesinde şehrimizin 1250 kilometrelik içme suyu şebeke hattı tamamen yenilenecek. Beyköy’de bulunan arıtma tesisimize 2 adet temiz su deposu yapılacak. Tüm aboneler teknolojik sistemle donatılacak. Belirlenen 49 bölgeye basınç odaları kurularak her noktaya yeterli seviyede su gitmesi sağlanacak. Tüm içme suyu şebekesi otomasyon sistemi ile idare edilecek su kayıp kaçakları tamamen ortadan kaldırılacak. Tüm kazı yapılan yollardaki kanalizasyon ve yağmur hatları yenilenecek. Bu proje tamamlandığında Belediyemiz sadece günü kurtarmaya yönelik hasar-onarım gibi tamirat işleri için harcanan yıllık 20 milyona yakın maddi külfetten kurtulacak ve tüm hatlarıyla Düzce’miz uzun yıllar suyla ilgili problemler yaşamayacak. Bu yüzden Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür etmek gerekir, ben teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Emekli
  2 hafta önce
  Sayın vekil beni sizin nasıl vekil olduğunuz ilgilendirmiyor beni ilgilendiren biz emekliler evden dışarı çakamıyoruz bakın bu akşam mazota 2 lira zam geliyor Buda çarşı pazara markete zam olarak gelecek E emekliye bir şey yok sabır tamamda bizde sabır kalmadı cepte bir şey kalmadı sayın vekil bizde memura verilen 8077 lirayı istiyoruz bizde memurun Alışveriş yapdığı çarşı pazar marketten alıyoruz biz emekliyiz diye ucuz vermiyorlar Ekim ayında Meclis açılır açılmaz biz emeklilerin durumunu düzeltin
 • Hakan Semiz
  3 hafta önce
  Ercan Öztürk ün akp ile hiç bir ilgisi olmadığını ve Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevini yaparken birden bire nasıl akp milletvekili olduğunu açıklasın. akp sevgisi birden filizlenipte o kadar sene akp ye gönül verenler silinip kendisi nasıl millet vekili olmuştur. akp sevgisinin 23 Kasım 2022 tarihindeki depreminden sonra nasıl filizlendiğini açıklasın lütfen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYŞE KEŞİR GASTRONOMİ İŞİNE EL ATTI
AYŞE KEŞİR GASTRONOMİ İŞİNE EL ATTI
YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR
YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR