ELEKTRİK VE DOĞALGAZA BÜYÜK ZAM

ELEKTRİK VE DOĞALGAZA BÜYÜK ZAM

Doğalgaz ve elektrik fiyatlarına zam geldi.

01 Eylül 2022 - 10:49

Eylül ayına elektrik ve doğalgaza yapılan zamlarla girdik. Buna göre konutlarda elektrik tarifesine yüzde 20 zam yapıldı. Doğalgazda da konut tarifesinde ortalama yüzde 20,4, KOBİ'lerde yüzde 47,6, sanayi tarifesinde yüzde 50,8 ve elektrik üretim amaçlı tarifede yüzde 49,5 zam yapıldı.

BOTAŞ'ın internet sitesinde eylül tarifesine ilişkin yer alan duyuruda, bu artışlara rağmen özellikle konutlarda kullanılan doğal gazda tüketicilere yüzde 80'in üzerinde destek verilmeye devam edildiği belirtildi.

 

100 KİLOVATSAAT İÇİN 173,5 LİRA ÖDENECEK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) yapılan açıklamada, “Son aylarda küresel piyasalardaki enerji ham madde fiyatlarındaki artışların belirli seviyeleri geçmesi sebebiyle nihai elektrik tarifelerinde mesken ve tarımsal faaliyetler abone grupları için yüzde 20, kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer aboneler grubu için yüzde 30, sanayi abone grubu için yüzde 50 artış yapılmıştır. Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 lira olmuştur" denildi.

Yeni tarifeler 1 Eylül'den itibaren geçerli olacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK
KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK
EN ÇOK KAZA CUMA GÜNLERİ OLUYOR
EN ÇOK KAZA CUMA GÜNLERİ OLUYOR