ELEKTRİK, SU VE GIDADA İNDİRİM, AKARYAKITTA BİNDİRİM!

ELEKTRİK, SU VE GIDADA İNDİRİM, AKARYAKITTA BİNDİRİM!

Hükümet, elektrik, su ve gıda ürünlerinde KDV üzerinden kısmen de olsa indirim uygularken, akaryakıt ve doğalgaz fiyatlarındaki zamlarla "bindirim" yaptı.

03 Mart 2022 - 14:16

 Son açıklanan yüksek enflasyonla son 20 yılın rekoru kırılırken, hükümet akaryakıt fiyatlarına her gün üst üste zam yapmaya başladı.

Hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon, emeklileri çalışanları ve esnaf kesiminini zor duruma düşürürken, hükümet tepkilere yol açan elektrik zamlarında kısmen de olsa indirime gitti. ayrıca, su ve gıda ürünlerindeki KDV oranında da indirim yapıldı.

Hükümetin elektrik, su ve gıda ürünlerindeki indiriminin hemen ardından, akaryakıt fiyatlarındaki "bindirim" geldi. Benzin, motorin ve otogaza son bir haftada 4 kez zam yapıldı. Akaryakıt fiyatlarındaki ardı ardına gelen zamlar taşımacılık ve nakliye sektörünü olumsuz etkilerken, zamların önümüzdeki günlerde de devam edeceği bildirildi.

Vatandaşlar, "Hükümet kaşıkla veriyor kepçeyle alıyor. Elektrikte, su ve gıdada birazcık indirim yaptılar, ama akaryakıta yaptıkları bindirimlerle verdiklerini misliyle geri aldılar" diye tepki gösterdiler. 

 

 

  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEK KATLI EV YANDI
TEK KATLI EV YANDI
ERCAN ÖZTÜRK İLK İCRAATINDA MAĞARAYA GİRDİ
ERCAN ÖZTÜRK İLK İCRAATINDA MAĞARAYA GİRDİ