EKMEK 4 LİRA OLDU

EKMEK 4 LİRA OLDU

Düzce’de ekmeğe 1 lira zam yapıldı.

10 Haziran 2022 - 16:03

Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz,  yakıt, un, maya, elektrik gibi girdi maliyetlerinde son dönemdeki artış sebebiyle ekmek fiyatını 1 lira artırmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Düzce’de 3 liradan satılan ekmeğin fiyatı 4 liraya yükseltildi. Gramajı ise 210’dan 200 grama düşürüldü. Zamlı fiyat üzerinden ekmek satışına yarından itibaren başlanacak.

İbrahim Korkmaz, TOM’dan alınan un fiyatının 230 liradan 330 liraya çıktığını, serbest piyasada ise bir çuval un fiyatının 550 liraya kadar yükseldiğini belirtti.

Ekmek üretiminde unun yanı sıra doğalgaz, elektrik, maya, tuz, su kullanıldığını anlatan Korkmaz, “Fırınlarda üretilen ekmeği dağıtımını sağladığımız araçlarda kullandığımız mazotun litresi 30 liraya yaklaştı. Bu koşullarda ekmeğin fiyatını artırmaktan başka çaremiz kalmadı” dedi.

Ekmek fiyatının 4 lirada sabit kalabilmesi için sözkonusu maliyetlerin artmaması gerektiğini anlatan Korkmaz, “Ekmek fiyatının artmaması için başta akaryakıt ve un olmak üzere diğer maliyetlerimizin artmaması gerekir. Maliyet artışı devam ettiği takdirde, 4 liradan satılan ekmekten zarar ederiz” şeklinde konuştu.

 Korkmaz, Düzce’de 3 liradan satılan simit fiyatının da önümüzdeki günlerde 4 liraya yükseltileceğini bildirdi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan Semiz
  3 ay önce
  Mısır gevreği (conflex) hiç bir tv kanalının reklamlarında gördünüz mü? göremezsiniz çünkü sizi sağlıklı yapacak hiç bir ürünün reklamı yayınlanmaz. Dünyanın çağdaş ülkelerinde ekmek çok pahallıdır çünkü karbonhidrat vücudun en büyük düşmanıdır onun içinde satın alınmasını zorlaştırmak için pahallı satılır. Sağlıklı olan bir vücut hastalanmaz ve hastahaneye de ihtiyacı olmaz.
 • hasan
  3 ay önce
  Unu fırıncılar Devlet teşvikli yarı fiyatına alıyor sa neden hala zam yapılır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR'DA MORAL YEMEĞİ
DÜZCESPOR'DA MORAL YEMEĞİ
MHP SEÇİME HAZIR
MHP SEÇİME HAZIR