Reklam
  • Reklam
DÜZCESPOR’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Reklam

DÜZCESPOR'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu 19 Mart tarihinde corona virüs önlemleri kapsamında ertelenen futbol müsabakalarının yeniden başlaması ile ilgili alınması muhtemel kararları değerlendirdi. 

04 Mayıs 2020 - 13:40

Düzcespor yönetim kurulu başkanı Gökhan Kapoğlu 19 Mart tarihinde corona virüs önlemleri kapsamında ertelenen futbol müsabakalarının yeniden başlaması ile ilgili alınması muhtemel kararları değerlendirdi. 

TÜM KARARLARI EKSİKSİZ YERİNE GETİRDİK
Başkan Kapoğlu şimdiye kadar alınan tüm kararlara destek verip, Futbol federasyonunun kulüplere bildirdiği tüm kararları eksiksiz olarak yerine getirmeye devam ettiklerini hatırlatarak; "Koronavirüs salgınından dolayı, spor müsabakalarının durumunu değerlendirmek üzere 19 Mart 2020 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU başkanlığında, tüm federasyon başkanları ve kulüpler birliği başkanları ile bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
  Bu toplantı neticesinde insan sağlığının her şeyden önemli olması münasebeti ile tüm spor müsabakalarının süresiz olarak ertelenmesi kararı alınmıştır. Bu kararı Düzcespor olarak memnuniyetle karşıladığımızı ve destekledigimizi o tarihte kamuoyuna deklere etmiştik.
Bu karardan sonra ise Sağlık Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda Futbol federasyonunun kulüplere bildirdiği tüm kararları Düzcespor kulübü olarak eksiksiz yerine getirdik ve halen daha da getirmekteyiz" dedi. 
Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve alt lig temsilcileri ile video konferans yöntemi ile görüşme yapmış, bazı kulüpler 2 ve 3. ligde gruplarında lider olan takımlar direkt bir üst lige çıksın. 2 ile 9. sıra arası takımlar playoff oynasın, küme düşme kalksın" şeklinde tavsiyede bulunmuştu. 


PLANLAMANIN ADİL OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ
Bazı kulüplerin Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile  TFF Başkanı Nihat Özdemir'e ilettiği tavsiyelerin adil olmadığını savunan Başkan Kapoğlu; "Gelinen son noktada bizimde dahil olduğumuz 3. Lig hakkında adil olmadığını düşündüğümüz birtakım planlamalar kamuoyunda dillendirilmektedir. 
Centilmenliği ve adaleti şiar edinmiş bir Kulüp olarak liglerin kaldığı yerden devam ettirilmesini ve sonuçlandırılması görüşünü savunmaktayız. Bunun sonucunda lig liderinin ve playoff'a kalacak takımların belirlenmesinin en adil yöntem olacağını, bunun dışındaki yöntemlerin ise adaletsizlik olacağını tüm kamuoyu ve spor severlerimize bildiririz. Saygılarımla" ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYDINPINAR'DA BETON YOL TAMAM
AYDINPINAR'DA BETON YOL TAMAM
BU YIL HAC YOK!
BU YIL HAC YOK!