DÜZCELİLERİN BANKALARA BORCU İKİYE KATLANDI

DÜZCELİLERİN BANKALARA BORCU İKİYE KATLANDI

19 Aralık 2022 - 10:55

Ekonomik sıkıntı yüzünden Düzce’de kişiler ile şirketlerin kamu ve özel bankalara borçları geçen yıla göre iki kat arttı.
Türkiye Bankalar Birliği risk raporuna göre, kamu ve özel bankalardan kullanılan krediler ile takipteki alacakların miktarı arttı.
Buna göre 2021 yılında kamu ve özel bankalardan alınan kredi miktarı 7 milyar 514 milyon lira iken, bu yılın ilk 10 ayında bankalardan alınan kredi miktarı 14 milyar 334 milyon liraya ulaştı. 
Bankalardan alınan kredilerin ödenmeyen ve takibe düşen miktarı ise 428 milyon 749 bin liraya ulaştı. 
Yüksek enflasyon, yüksek kur ve ekonomideki sıkıntıların piyasayı olumsuz etkilediği, kişi ve işletmelerin finansal sıkıntı yaşadığı, buna paralel olarak bankalara olan kredi borçlarının yükseldiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan SEMİZ
    5 ay önce
    Yalan Haber yapıyorsunuz yada Faruk Özlü yalan söylüyor. 11 Aralık 2022 - 12:51 günü sizin sayfanızdaki haberde; Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’nin Türkiye’nin en zengin illeri arasında olduğunu açıkladı. kişi başı gelir (Gayri Safi Yurtiçi Hasıla) TÜİK sıralamasında Türkiye 8’incisi olmayı başardığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. dedi Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Bakanlık yapmış Dr. ünvanı almış devletin üst düzey lerinde bürokratlıt yapmış birisinin söyledikleri ile yaptığınız haber arasında çok çelişki var. Şöyle bir Düzcenin esnafının içinde gezildiği ve soru sorulduğu zaman zaten olay meydana çıkıyor. siyasiler neden böyle davranıyor anlamış değilim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ERDOĞAN TBMM'DE YEMİN ETTİ
ERDOĞAN TBMM'DE YEMİN ETTİ
TALİH ÖZCAN'DAN ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR VE DESTEK MESAJI
TALİH ÖZCAN'DAN ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR VE DESTEK MESAJI