DÜZCELİ ŞEYMA, BOĞAZİÇİ PROTESTOLARININ SİMGESİ OLDU

DÜZCELİ ŞEYMA, BOĞAZİÇİ PROTESTOLARININ SİMGESİ OLDU

Boğaziçi eylemlerinin sembolü haline gelen Şeyma Altundal’ın, İHH İnsani Yarım Vakfi Düzce Şubesi Başkanı Osman Altundal’ın kızı olduğu ortaya çıktı.

05 Şubat 2021 - 14:37

Boğaziçi Üniversitesi protestoları sırasında pek çok öğrenci gözaltına alınmıştı. Bu öğrencilerden birinin ifadesi sosyal medyada kısa süreli bir infial yarattı.

İddiasına göre Şeyma Altundal gözaltına alınırken yerde sürüklenmiş ve başörtüsü açılmış. Ardından kendisine ters kelepçe uygulanmış ve başını örtmesine de izin verilmemişti.

28 Şubat döneminde başörtülü öğrencilere yönelik benzer uygulamalara maruz kalan Şeyma'nın muhafazakar bir aile yapısından geldiği, muhafazakar ve demokrat bir dünya görüşüne sahip olduğu öğrenildi.

Boğaziçi eylemlerinin sembolü haline gelen Şeyma Altundal’ın, İHH Düzce Şube Başkanı Osman Altundal’ın kızı olduğu ortaya çıktı.

Kendisine iktidara yakın kesim tarafından terörist ve vatan haini suçlaması yöneltilen Şeyma'nın kendisinin ve ailesinin manevi ve milli değerlere son derece bağlı olduğu bildirildi.

Şeyma Altundal, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıktlamada, "Doğru olduğunu bildiğimiz şeyleri yapmaya söylemeye devam edeceğiz. Nezarethaneye girdiğimde Vatan Emniyet'te bir tabela vardı ‘Haklarınızı biliyor musunuz?’ diye. Haklarımızı bilip onları dile getirmekten çekinmediğimiz için buradayız. Bir de devlete değil yalnızca Allah’a kul olduğumuz ve tek otorite onu bildiğimiz için buradayız!" dedi.

   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE TAM NORMALLEŞMEYECEK!
DÜZCE TAM NORMALLEŞMEYECEK!
KADEMELİ NORMALLEŞME ÖNCESİ KORONA TABLOSU
KADEMELİ NORMALLEŞME ÖNCESİ KORONA TABLOSU