DÜZCE YİNE SANDIK REKORU KIRACAK MI?

DÜZCE YİNE SANDIK REKORU KIRACAK MI?

25 Mayıs 2023 - 09:58

Düzceliler 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı 1. Tur seçimlerinde yüzde 92,48 oranında katılım göstererek ilk turda sandığa en çok giden iller arasında rekor kırdı. Düzceli seçmenler 28 Mayıs 2. Tur seçimlerinde de sandığa gideceklerini ve Anayasal haklarını kullanacaklarını söylediler.
Düzce’de 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 294 bin 637 seçmen bulunuyordu. Bu seçmenlerin 271 bin 842’si sandık başına giderek oy kullandı. Düzce’de sandığa gitme oranı yüzde 92,48 olarak kayıtlara geçerek, Düzce ülke genelinde en fazla sandığa giden iller arasında ilk sıralarda ki yerini aldı. 
Düzceli vatandaşlara 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur oylamaları için sandık başına gidip, gitmeyeceklerini sorduk.

Düzceliler, her dönemde sandık başına gittiklerini söyleyerek “Hem bize verilen seçme hakkını kullanmak hemde gönlümüzden geçen adaya destek olmak için sandık başına gideceğiz. Özellikle ikinci turda seçmenlerin sandık başına gitmesi çok önemli, çünkü herkes ayrı bir şey söylüyor. En iyi kendimiz sandık başına giderek oyumuzu kullanmak. Seçimler ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR