Reklam
Reklam
DÜZCE’YE YENİ HASTANE MÜJDESİ

DÜZCE'YE YENİ HASTANE MÜJDESİ

24 Şubat 2023 - 10:59

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan fidanlık arazisinde yeni bir hastane açılacağını bildirdi.
Özlü, Orman Bakanlığı’na bağlı arsanın devir işlemlerinin son aşamaya geldiğini belirterek, yeni yapılacak hastanenin Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyete geçeceğini kaydetti.
Faruk Özlü, Düzce’nin yeni bir hastaneye ihtiyacı bulunduğunu ifade ederek, akademik kariyerli öğretim üyelerinin çalışacağı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temelinin en kısa zamanda atılacağını belirtti.
Bu çerçevede projenin detayları konusunda bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, çalışmaların son aşamaya geldiğine dikkat çekerek “Sayın Bakanımız Faruk Özlü beyle birlikte uzun süredir bir çalışma yürütüyoruz. Hastane karşısındaki 33 dönümlük arazinin tahsisinin Sağlık Bakanlığı’na devri ile alakalı. Çalışmalar son noktaya geldi. Kadastro işlemleri devam ediyor. Kısa zamanda da tahsis işlemleri gerçekleşecek. İlimizin nüfusu her yıl artıyor ve göç alıyoruz. Geçen yıl 396 bin nüfuslu olan ilimiz 400 binli rakamlara geldi. Bütün yönleriyle ilimizi geliştirmemiz gerekiyor. Hastanemizi geliştirmek amacıyla bu çalışmayı yürütüyoruz” dedi. 


NÜKLEER TIP, KALP MERKEZİ GİBİ BİRİMLER KURULACAK
Eğitim ve araştırma hastanesi bünyesinde nükleer tıp, kalp merkezi gibi birimler kurulacağını söyleyen Yılmaz, “Eğitim, Araştırma Hastanesi olması demek burada bir nükleer tıp merkezi kurulması, kalp merkezi kurulması demek. Bu konularla alakalı, kalp merkezi konusunda bakanlığımız izin verdi. Cihazın alınması konusunda süreç devam ediyor. Kadın, doğum ve çocuk merkezi konusunda çalışmalarımız sürüyor.  İnşallah Nisan ayı sonunda kadın, doğum ve çocuk kısmını taşımış olacağız. Ardından kalp merkezi inşaatına başlayacağız. Bu gelişmeler sürecinde de hastanemizin eğitim, araştırma hastanesi statüsüne yükselmesi ile ilgili talebimiz bakanlık tarafından değerlendirme aşamasında” ifadelerini kullandı.


AKADEMİK PERSONEL GELECEK
Ayrıca, eğitim ve araştırma hastanesinde alanında uzman akademik personellerin görevlendirileceğini vurgulayan İl Müdürü Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı’na bağlı olacak. Tıp fakültesi hastanesi YÖK’e bağlı hastaneler. Eğitim, araştırma hastaneleri ise Sağlık Bakanlığı’na bağlı ve Sağlık Bilimlerine bağlı görev yapıyor. Eğitim, araştırma hastanelerinde araştırılması gereken hastalıkları araştırabilecek bir kapasiteye sahip olmuş oluyor. O yönde yetişen akademik personel atama ve görevlendirmeleri yapılıyor. Daha kapsamlı bir role bürünmüş oluyor. Bunu gerçekleştirmek için devlet büyüklerimizle birlikte çalışma içindeyiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ