DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE YENİ AKADEMİK YIL BAŞLIYOR

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE YENİ AKADEMİK YIL BAŞLIYOR

Düzce Üniversitesinde 2022-23 eğitim-öğretim yılı başlıyor.

02 Ekim 2022 - 17:00

Nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, donanımlı akademik kadrosu, güçlü altyapısı, modern spor ve sosyal tesisleriyle eğitim ve kampüs hayatının tüm güzelliklerini öğrencilerine sunan Düzce Üniversitesi’nde bu yıl YKS sonuçlarına göre yüzde 100 doluluk oranıyla tercih edilen üniversiteler arasına girdi.

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre, kendisine ayrılan ön lisans ve lisans kontenjanlarında yüzde 100 doluluk oranına ulaşan Düzce Üniversitesi’nde yeni akademik dönem başladı.

13 fakülte, 2 yüksek okul,  10 meslek yüksek okulu ve 30’dan fazla araştırma merkeziyle  yeni öğretim yılına başlayan Düzce Üniversitesi’nde toplam 31 bin 105 öğrenci eğitim görecek.

 

REKTÖRDEN MESAJ

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, yeni öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sözbir, mesajında, “Üniversitemizde 2022-2023 eğitim öğretim yılı 3 Ekim Pazartesi  başlıyor. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimiz ve akademik personellerimiz için sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

 

BİNALİ YILDIRIM’A FAHRİ DOKTORA

Düzce Üniversitesi’nin yeni akademik yıl açılış töreni yarın (4 Ekim Salı) yapılacak. Törene, Türkiye Cumhuriyeti Son Başbakanı ve TBMM 28. Başkanı Binali Yıldırım katılacak.

4 Ekim 2022 Salı günü, saat 14.00’de Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenecek programda, Binali Yıldırım, 2022-2023 Akademik Yılı açılış konuşmasını gerçekleştirecek.

Programda, Ülkemizin ulaştırma, denizcilik, haberleşme ve altyapı alanlarında gerçekleştirdiği üstün hizmetleri nedeniyle Düzce Üniversitesi tarafından Binali Yıldırım’a Fahri Doktora Belgesi de takdim edilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
CHP'DE İSTİFALAR BAŞLIYOR
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2
BATMAN PETROLSPOR: 3 DÜZCESPOR: 2