DÜZCE POLİSİNE BRAVO

DÜZCE POLİSİNE BRAVO

06 Aralık 2022 - 09:24

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri son 1 yılda yaptıkları uyuşturucu operasyonlarıyla zehir tacirleri ve torbacılara göz açtırmadı. 
1 yılda yüklü miktarda uyuşturucu madde yakalayan ve onlarca kişiyi yakalayan Düzce polisinin yaptığı operasyonlar ülke genelinde de ses getirdi.
Ankara ve İstanbul gibi iki metropol şehrin arasında olan, bu iller dışında birçok büyükşehire bağlantısı olan Düzce, uyuşturucu trafiğinin de geçtiği en önemli noktalardan birisi haline geldi. Büyükşehirlere uyuşturucu taşımak isteyen zehir tacirleri, torbacılar ve uyuşturucu baronları Düzce üzerinden geçiş yapmak zorunda kalırken, uyuşturucu maddeleri ise akıllara gelmeyecek yerlere saklamaya çalışıyorlar. 
Ancak, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerinin hem istihbari çalışmaları, hem de uyuşturucu maddelerin saklandığı zulalar konusundaki tecrübesi sayesinde polisler akıllara gelmeyecek bölümlerde uyuşturucu maddeleri elleriyle koymuş gibi buluyorlar. 
Sadece Düzce’de hem TEM otoyolu, hem D-100 karayolu üzerinden geçiş yapmaya çalışan araçlar ile şehir merkezinde ki torbacılara yönelik yapılan operasyonlarda 110 kilogram esrar maddesi, 4,5 kilogram metemfetamin, 4 kilogram bonzai ve 2 bin civarı ise uyuşturucu hap ele geçirildi. Uyuşturucu maddelerin yanında ise onlarca şahıs göz altına alındı.
Özellikle son dönemde polisin yaptığı delillendirme çalışmasıyla gözaltına alınan uyuşturucu tacirleri ve torbacıların tutukluluk oranında da artış yaşanmaya başladı. Düzce polisin yaptığı başarılı operasyonlar ülke genelinde de ses getiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM