DÜZCE’NİN TEK VEKİLİ ÜMİT YILMAZ MI?

DÜZCE'NİN TEK VEKİLİ ÜMİT YILMAZ MI?

Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM'de yaptığı son konuşmada, yine Düzce'nin önemli sorunlarını dile getirdi.

22 Mayıs 2019 - 17:17

Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM'de yaptığı son konuşmada, yine Düzce'nin önemli sorunlarını dile getirdi.

Yılmaz gün geçmiyor ki, TBMM genel kurulunda Düzce’nin farklı farklı sorunlarını gündeme taşıyor. Seçildiği ilk günden beri Düzcelilerin sesi olan Yılmaz, bu kez de çevreyolu bağlantıları, trafik kazaları, üst geçitler gibi konuları gündeme taşıdı.

Özellikle Üniversite kavşağı, eski Fiskobirlik kavşağı, Sancaklar kavşağı, Metek köy girişi, Hamidiye girişi gibi yaya geçişlerinin çok fazla yaşandığı bölgelerde trafik kazalarının fazla olduğuna vurgu yapan Yılmaz, TBMM genel kurulunda özetle şunları söyledi:

"Yaz aylarının başlamasıyla seçim bölgem olan Düzce’de trafik kazalarında artış yaşanmaktadır. Özellikle çevre bağlantı yollarının tamamlanmamış olması, tarım yollarının ve bisiklet motosiklet yollarının yapılmaması bu kazaların artmasında en büyük etkenlerin başında gelmektedir. Kazaların fazla olmasının başlıca sebepleri yerleşim yerlerindeki yaya geçişlerinin, doğru düzgün planlanmadan yapılması ve üst geçitlerin ya yapılmaması ya da yapılan üst geçitlerin kullanıma uygun yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Özellikle Üniversite kavşağı, eski Fiskobirlik kavşağı, Sancaklar kavşağı, Metek köy girişi, Hamidiye girişi gibi yaya geçişlerinin çok fazla yaşandığı bölgelerde gün geçmiyor ki bir kaza yaşanmasın ve bir veya birkaç vatandaşımızın canı yanmasın.

Buradan karayolları 4. Bölge müdürlüğünü uyarıyorum adı geçen kavşaklar başta olmak üzere derhal yürüyen merdivenli üst geçitlerin yapılması Düzce için hayati önem taşımaktadır.’’

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nurullah Alphan İnan
    3 yıl önce
    Yılmaz azminizle,düzcenin ümidi oldunuz,sayın vekilim.Allah razı olsun,sizden.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOTORİNE DEV ZAM GELİYOR
MOTORİNE DEV ZAM GELİYOR
KILIÇDAROĞLU'NA
KILIÇDAROĞLU'NA "BURASI KANDİL DEĞİL, DÜZCE" PROTESTOSU