• Reklam
DÜZCE’NİN TANITIMDA BAŞARILI OLAMADIK

DÜZCE'NİN TANITIMDA BAŞARILI OLAMADIK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, bölgenin turizm konusunda bugüne kadar yeterli derecede tanıtılmadığını söyledi.

09 Temmuz 2021 - 16:43

Tuncay Şahin, internet üzerinden çevrimiçi düzenlenen turizm konulu ulusal bir toplantıda, Düzce'nin ve bölgenin turizim potansiyelini anlattı.

Düzce'nin, iklimi, zengin doğal kaynakları, bozulmamış çevresi, tarihi ve kültürel varlıkları, yerel yaşam tarzı ve gelenekleri, coğrafi konumu nedeniyle ana pazarlara yakınlığı, bir üniversite kenti oluşu, genç ve dinamik nüfusu, alternatif turizme uygunluğu ve dört mevsim turizm imkanları ile cazibe merkezi olduğunu belirten Şahin, "İlimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, toplumda turizm bilinci oluşturmak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek amacıyla 2021 yılının "Düzce Turizm Yılı" olarak kutlanmasına karar verildi" dedi.

Şahin, özeleştiri yaparak şunları söyledi:

"Belediyemiz ve Valiliğimiz bölgede turizmin canlanması için çok önemli projelere imza atmış, Düzce Merkez’de Turizm Enformasyon Ofisi oluşturulmuştur. İlimiz İstanbul ve Ankara’nın tam ortasında bulunan ve her iki metropole yaklaşık 2 saat mesafede bulunan bir noktada bulunmaktadır. Karadeniz kıyısındaki ilçemiz Akçakoca deniz ve doğanın buluştuğu mavi bayraklı plajları ile şirin bir ilçemizdir. Özellikle Ankara’dan 2 saat 30 dakika gibi bir sürede Akçakoca’ya ulaşabilirsiniz. Düzce’nin yaylaları, şelaleleri, Gölyaka ilçemizdeki Efteni Milli Parkı mutlaka görülmesi gereken lokasyonlardır. Buralara bir kez gelen ziyaretçilerimiz mutlaka tekrar gelmeyi planlamaktadırlar. Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübünün işlettiği Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri Fenerbahçe dışında Avrupa’dan gelen futbol kulüplerinin de tercihi olmaktadır. Düzce bugüne kadar sahip olduğu doğal güzellikleri gerektiği gibi tanıtmayı başaramamıştır, ancak bu durumu bundan sonraki aşamalarda lehimize olarak değiştireceğimize inanıyorum. Turizm yatırımları için gerekli altyapı yatırımları için destekler verilmesi hususunda devletimizden yardım bekliyoruz. Turizm yatırımcılarımızı ilimizde misafir edip Düzce’nin tüm güzelliklerini tanıtarak potansiyel turizm yatırımları konusunda fikirlerini almayı çok istiyoruz. Bu konuda her türlü fikir ve projeye açık olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Pandemi döneminde bulunmamıza rağmen yüksek doluluk oranları ile çalışan biri Akçakoca ilçemizde, diğeri Düzce merkezde olmak üzere beş ve dört yıldızlı iki otelimizin faaliyette olduğunu belirtmek isterim. Bu sayının giderek artacağı inancını muhafaza ediyoruz."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Duyarlı
    2 ay önce
    Tanıtımda yeni yönetim bu işi başarır.....Sayın başkan ve ve Ali Dilber niye yok anlamadım.Sayın Armutçu biliyorsa ki bilir bizi aydınlatsın......
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ