DÜZCE’NİN SORUNLARI TBMM’DE GÜNDEME GELDİ

DÜZCE'NİN SORUNLARI TBMM'DE GÜNDEME GELDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce'nin hava kirliliğinden kanser vakalarına, esnafın sıkıntılarından sosyal belediyecilikteki sorunlara kadar birçok meseleyi değerlendirdi.

19 Ocak 2022 - 13:45 - Güncelleme: 19 Ocak 2022 - 14:12

CHP Genel Başkanıo Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki grup toplantısında, Düzce'nin çözüm bekleyen sorurunlarına değindi.

Geçtiğimiz hafta Düzce ve ilçelerini ziyaret eden CHP heyetinin raporundan alıntılar paylaşan Kılıçdaroğlu, "Düzce'ye giden arkadaşlarımız, vatandaşın, esnafın sorunlarını dinlediler" diyerek şöyle devam etti:

"Bir taksici şunları demiş; depremden de kötü bir durumla karşı karşıyayız. Burası işlek bir durak olmasına rağmen kazandığımı yakıta veriyorum. Günde 300 lira kazanıyorum, onu da yakıta veriyorum. Eskiden ayda 2 kilo et alabiliyordum, şildi ise evime yarım kilo et alabiliyorum. Lokanta sahibi bir esnaf ise; (Ben yılların işletmecisiim, 3 işletmem var, böyle sıkıntılı bir dönemi hiç görmedim. Mecburen 25 kişiyi işten çıkarmak zorunda kaldım diye dert yanmış."

Kılıçdaroğlu, Düzce'deki hava kirliliği ve kanser vakalarına da değinerek, "Düzce hava kirliliği bakımından Türkiye'de ilk sırada yer alıyor. Düzce halkı kanser ve akciğer hastalarıyla boğuşuyor. Ayrıca depresyan hastalarının sayısı da artıyor. Bu hükümet nerede? Düzce'deki hava kirliliği meselesini gizliyorlar. Doğalgaz parasını ödeyemeyenlere kömür veriyorlar. Bunu yapacağınıza doal parası versenize" ifadelerini kullandı.

CHP lideri, Düzceli Caner isimli bir vatandaşın kültür ve sanat etkinlikleri düzenlememesinden yakınmasına ve sosyalleşmek için çevre illere gitmek zorunda kaldığı için üzüldüğüne ilişkin serzenişi konusunda ise, "Caner kardeşim, sen hiç üzülme. Geliyor gelmekte olan. Düzceli de görecek. Düzce'de sosyal etkinlikleri göreceksin. Sanatçıları göreceksin, konserleri izleyeceksin. Genç olarak bunları talep etmek hakkın zaten" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL,  KAZA KURTARMA EĞİTİMİ YAPTI
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL, KAZA KURTARMA EĞİTİMİ...