DÜZCE’NİN EN DEĞERLİ ARSASI SATIŞA ÇIKTI

DÜZCE'NİN EN DEĞERLİ ARSASI SATIŞA ÇIKTI

Düzce merkezde Hazine'ye ait arsa satışa çıktı.

16 Ekim 2021 - 13:59

Düzce Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Krempark AVM’nin arkasında bulunan hazineye ait Bin 447,46 m² yüzölçümlü arsayı satışa çıkartıyor.

Arsanın tahmini bedeli 11 Milyon Lira olarak belirlendi. Kültür mahallesinde bulunan Bin 447,46 m² yüzölçümlü hazine arazisi kapalı teklif usulü ihale ile satılacak. İmar durumu konut ve ticari alan olarak görünen arsanın tahmini bedeli 11 Milyon Lira.

İhaleye katılacak olanlar 3 bin 300 lira geçici teminat ödeyecek. İhale 27 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 14:00’te Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü il binasında toplanacak komisyon huzurunda gerçekleştirilecek.

Satışı yapılan taşınmaz KDV den, satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesna kabul edilecek. Ayrıca 5 yıl süre ile Emlak Vergisinden muaf olacak. Ancak satış bedeli üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşlem Bedeli ayrıca tahsil edilecek. İstisnai durumlar hariç olmak üzere, Hazine taşınmazlarının satış bedelleri peşin ödenebileceği gibi, en az 1/4′ ü peşin, kalanı en fazla iki yılda, eşit taksitlerle ve üçer aylık dilimler halinde kanuni faizi ile birlikte ödenebilecek. (Kaynak: DTV)

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yusuf
  7 ay önce
  11 milyon bedeli biraz düşük değil mi?
 • Hasan
  7 ay önce
  Alıcıları bellidir
 • HAKAN SEMİZ
  7 ay önce
  Mehmet keleşle nalbur salih alır. Bir tek orası kaldı tam alacaklardı ismail geldi tamamlayamadılar işlemi şimdi biraz fazla para verecekler ama onlara alır çevresi hep onların çünki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DELTA ÇORAP KADINLARI EĞİTECEK
DELTA ÇORAP KADINLARI EĞİTECEK
PEKİNTAŞ VE KİMPUR'DAN DÜZCE'YE DEV YATIRIM
PEKİNTAŞ VE KİMPUR'DAN DÜZCE'YE DEV YATIRIM