• Reklam
DÜZCE’NİN AKCİĞERİ MİLLET BAHÇESİ’NDE ALTYAPI TAMAMLANDI

DÜZCE'NİN AKCİĞERİ MİLLET BAHÇESİ'NDE ALTYAPI TAMAMLANDI

Düzce’nin çehresini değiştirecek, bölgenin en büyük Millet Bahçelerinden biri olan Millet Bahçesi 1. Etap alanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

05 Kasım 2020 - 14:16

Düzce Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapımına başlanan Millet Bahçesi 1. Etap inşaatında gözle görülür yol kat edildi.

Başkan Dr. Faruk Özlü’nün yakinen takip ettiği çalışmalar kapsamında etrafı çevrilen alandan hava görüntüleri alındı. Görüntülerde parkın kuzey tarafında planlanan Millet Kıraathanesi ve Su Deposu alanlarının kaba inşaatının tamamlandığı görüldü. 

Kanalizasyon ve yağmur suyu hatları bitti, proje alanındaki yürüyüş yolu, aktivite parkı ve yeşil alan kısımlarının yapımına başlandı. Tüm çalışmaların tamamlanmasıyla 27 bin metrekare büyüklüğündeki yeşil alan Düzcelilerin hizmetine sunulacak.

Central Park gibi

Başkan Özlü, Millet Bahçesi Projesinin zamanında tamamlanacağına dikkat çekerek “Burası tamamlandığında Düzce’nin merkezi çok farklı bir çehre kazanacak. Avrupa’da şehirlere kimlik olmuş park ve yeşil alanlar var, aynı anlayış Düzce’de de etkili olacak. Central Park nasılsa Millet Bahçesi 1. Etap da Düzceliler için öyle karşılık bulacak. Kentleşmede ulusal mimari seferberliğimizin simgesi olan ve nefes alan şehirler felsefesi ile de uyumlu milletin bahçelerini vatandaşımıza sunmak için bu projeden sonra stadyumu da kaldırarak o alana da 2. etap projemizi inşa edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
DÜZCE 81 OLDU
DÜZCE 81 OLDU